Polmic - FB

calendar of events

2004 2005 2006 2007 2008
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Październikowe rocznice

 • 2 października – mija 115 rocznica urodzin pianistki i pedagog Wandy Chmielowskiej (1891-1980)
 • 3 października – przypada 125 rocznica kompozytora i dyrygenta Ludomira Michała Rogowskiego (1881-1954)
 • 12 października – mija 5 rocznica śmierci kompozytora i pianisty Witolda Szalonka (1927-2001)
 • 13 października - przypada 35 rocznica śmierci kompozytora Lechosława Stachowiaka (1928-1971)
 • 17 października – mija 90 rocznica urodzin kompozytora, pedagoga i organisty Tadeusza Paciorkiewicza (1916-1998)
 • 27 października - przypada 15 rocznica śmierci polskiego kompozytora i dyrygenta, od 1954 roku do śmierci mieszkającego w Anglii Andrzeja Panufnika (1914-1991)
 • 30 października - mija 20 rocznica śmierci dyrygenta i kompozytora Andrzeja Markowskiego (1924-1986)


Trzynasty Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Trzebnica 2006 odbywać się będzie od 4 czerwca do 22 października 2006 roku w wybrane niedziele każdego miesiąca. Zainauguruje go wykonanie Misterium na gongach i misach dźwiękowych Iwony Jędruch w interpretacji Elżbiety Towarnickiej (sopran) i Konrada Mastyło (organy), a zakończy – koncert jubileuszowy Chóru św. Jadwigi. Pozostałe dziewięć wieczorów wypełni muzyka w wykonaniu znanych artystów polskich i zagranicznych, m.in. Roberta Grudnia (organy), pełniącego również funkcję dyrektora artystycznego festiwalu, Albeny Dimitrovej (sopran), Marie-France Messager (organy), Maurycego Woźniaka (trąbka), Romana Siwka (puzon), Wiktora Łyjaka (organy), Tytusa Wojnowicza (obój), Ewy Urygi (śpiew), Cracow Brass Quintet, Polskiego Tria Kameralnego, Zespołu Wokalnego "Bursztynowa Lira", Zespołu Kameralnego "All ` Antico", Kwartetu Smyczkowego “Da Kamera” i Wrocławskiego Kwartetu Smyczkowego oraz Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadzi Chór Polskiego Radia w Krakowie.

Read more


Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk oraz Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zapraszają na VII Festiwal Muzyczne Konfrontacje - Mozart i Chopin, który odbędzie się w dniach 24 września - 22 października 2006 roku tradycyjnie w Podkowie Leśnej w Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku. Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Burmistrz Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna.
Podczas tegorocznej edycji dokonana zostanie konfrontacja wybranych utworów Mozarta i Chopina, które wskazują na istotne związki twórczości Chopina z muzyką Mozarta. Podczas koncertów „tematycznych” zaprezentowane zostaną różne aspekty tych związków, poczynając od pokrewieństwa w zakresie form i gatunków muzycznych, kończąc na estetycznych czy emocjonalnych walorach ich twórczości. Wśród wykonawców usłyszymy m. in.: Urszulę Kryger i Katarzynę Jankowską, Konstantego A. Kulkę, Tomasza Strahla i Agnieszkę Kozło, Artura Stefanowicza, Joannę Domańską i Mariolę Cieniawę, Ryszarda Groblewskiego, Kwartet Camerata oraz zespół Concerto Avenna pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Mysińskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali zatem obok znanych, doświadczonych artystów i wykonawców bardzo młodzi, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych.
Imprezami towarzyszącymi będą: otwarcie wystawy prac Józefa Gielniaka - wybitnego przedstawiciela grafiki polskiej okresu powojennego oraz sympozjum interdyscyplinarne cyklu Akademia Myśli i Dźwięku, poświęcone problematyce powrotów do tradycji w sztuce współczesnej.

Patronat medialny nad festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Read more


Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera zaprasza na koncerty I Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”, które odbędą się w dniach 23 września - 13 października 2006 roku na Świętej Górze w Gostyniu. Podczas nich będą miały miejsce m.in. prawykonania dzieł patrona stowarzyszenia Józefa Zeidlera (żyjącego w latach ok. 1744-1806), często nazywanego polskim Mozartem: Stabat Mater, Veni Creator, Litania de Beata Maria Virgine d-moll oraz Missa Pastorycja – z koncertującymi organami i motywami polskich kolęd. Wykonawcami dzieł Zeidlera będą wybitni polscy muzycy – między innymi: Chór Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wrocławski Zespół Solistów „Ricordanza” – projekt pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, „Concerto Polacco” i „Sine Nomine” – międzynarodowy projekt pod dyrekcją Marka Toporowskiego (Julian Gembalski – pozytyw organowy). Koncerty słowem opatrzy Marek Dyżewski.
Wszystkie koncerty będą rejestrowane przez Polskie Radio Program II, a następnie zostanie wydany dwupłytowy album z utworami Józefa Zeidlera. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.
Festiwal w zamierzeniu będzie wydarzeniem nie tylko muzycznym, ale także promującym kulturę chrześcijańską. Patronat honorowy nad nim objął m.in. Arcybiskup Metropolita Poznański - Stanisław Gądecki, Marszałek Sejmu RP - Marek Jurek oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kazimierz Michał Ujazdowski.

Read more


W dniach 1-16 października 2006 roku w Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Piekarach Śląskich i Gliwicach odbędzie się kolejna, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego. Złożą się na niego koncerty światowych sław muzyki - od przedstawicieli rocka poprzez jazz aż do muzyki klasycznej.
Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. Cindy Blackman, nazwana przez „Star-Gazette” jedną z najgorętszych perkusistek w tym biznesie i ogłoszona jedną z najlepszych bębniarzy na świecie, poruszająca się pomiędzy czystym jazzem a rockiem i funk. Wśród gwiazd z którymi grała jest Lenny Kravitz, David Gilmour i Matt Garrison. Wystąpi także Nancy Zeltsamn, wiodąca marimbafonistka, wykładowczyni Berklee College, kompozytorka i dyrektor "Zeltsman Marimba Festival". Wykonała ponad 100 premierowych utworów na marimbę i zespoły kameralne. Zagra popularny brytyjski perkusista, znany ze współpracy z zespołami Yes, King Crimson i Genesis - Bill Bruford z zespołem uznawanym za najlepszą brytyjską grupę jazzową Earthworks. Ponadto usłyszymy Omara Hakima, perkusistę, byłego członka grupy jazz fusion - Weather Report, mogącego poszczycić się współpracą z Davidem Bowie, Madonną, Stingiem i Milesem Davisem, Johna Becka, wybitnego pedagoga i kompozytora perkusji klasycznej, profesora Eastman School of Music przy University of Rochester, do roku 2002 głównego perkusisty Rochester Philharmonic, perkusistę jazzowego Hakima Ludina, Alana White’a, uważanego za jednego z najlepszych rockowych bębniarzy wszechczasów, grającego z gwiazdami światowej estrady: Yes, Ginger Baker's Airforce, Joe Cockerem, Billy Prestonem, Johnem Lennonem, Jonem Andersonem, Ericiem Claptonem i wieloma innymi, wirtuoza wibrafonu i marimby Dave’a Samuelsa z perkusistą jazzowym Billy'm Cobhamem oraz Virgila Donatiego z zespołem.
Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez gości oraz konkursy: IV Otwarty Konkurs Wibrafonowy i V Ogólnopolski Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym.


W kolejne niedziele od 3 września do 29 października 2006 roku odbędzie się w Warszawie dziewięć recitali organowych w ramach VII Warszawskiego Festiwalu Organowego „Organy Śródmieścia”. Cykl koncertów w wykonaniu znanych polskich i zagranicznych organistów-wirtuozów będzie miał miejsce w różnych kościołach stolicy (ze szczególnym uwzględnieniem kościołów znajdujących się na terenie Dzielnicy Śródmieście) wyposażonych w koncertowe organy. Program każdego recitalu dopasowany jest do specyfiki konkretnego instrumentu. Koncerty poprzedzać będzie komentarz z informacją dotyczącą historii i budowy organów.

Read more


III Międzynarodowy Festiwal „Pax et bonum per musicam” odbędzie się w dniach 30 września - 4 października 2006 roku w kościele p.w. św. Antoniego (al. Jana Kasprowicza 26) we Wrocławiu. Jego głównym przesłaniem są słowa Niech Pan obdarzy was pokojem. W programie festiwalu znajdzie się muzyka, która wzbogaca człowieka, oczyszcza go i napawa optymizmem. Jak każda muzyka przez swoje piękno łączy i motywuje do działania ludzi, niezależnie od ich własnych poglądów czy wyznania.
W ramach pięciu dni festiwalowych, we wspaniałej akustyce kościoła Św. Antoniego oprócz muzyki organowej wykonywanej na zupełnie unikalnych, świeżo odrestaurowanych, zabytkowych organach, usłyszymy również utwory chóralne oraz solowe w wykonaniu artystów z Polski, Niemiec, Ukrainy i Szwajcarii.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

na zdjęciu: Galina Bulybenko (Ukraina) - wykonawczyni koncertu w dniu 1 października

Read more


Finałowy koncert XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2006 odbędzie się w niedzielę, 1 października 2006 roku o godz. 19.00 w Klasztorze Ojców Cystersów (ul. Klasztorna) w Jędrzejowie. Gościem honorowym koncertu będzie Henryk Mikołaj Górecki, którego kompozycje w całości wypełnią program wieczoru. Usłyszymy: Amen, Totus Tuus, O Domina Nostra na sopran i organy op.55 - medytacje o Jasnogórskiej Pani Naszej, 2 Preludia fortepianowe i Kantatę na organy op.26. Wystąpią soliści: Anne-Kathrin Brehl - fortepian (Niemcy) i Robert Grudzień - organy oraz Chór Polskiego Radia w Krakowie, Chór Psalmodia Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika.


Dnia 1 października 2006 roku o godz. 18 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.
Międzynarodowy Dzień Muzyki zapoczątkował w 1975 roku Sir Yehudi Menuhin - w owym czasie prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej pod egidą UNESCO. Głównym celem tego corocznego święta wszystkich ludzi oddanych muzyce, obchodzonego 1 października, jest wskazanie muzyki jako niezbywalnego dobra ludzkości oraz promocja muzyków, jako tych, którzy w istotny sposób przyczyniają się do upowszechniania muzycznych dzieł i uwrażliwiania nas na piękno muzyki. Kameraliści Capelli Bydgostiensis pod batutą stale współpracującego z bydgoską filharmonią dyrygenta Mirosława J. Błaszczyka zaprezentują z tej okazji specjalny program. Usłyszymy argentyńskie tanga Astora Piazzolli, słynny Taniec z szablami Arama Chaczaturiana i Taniec hiszpański Jose Fermina Gurbindo. Solistą wieczoru będzie akordeonista Marek Andrysek (na zdjęciu).


IX Festiwal Muzyczny Polskiego Radia
Prolog Wielkiego Konkursu
Warszawa, 1-8 października 2006


Tegoroczny Festiwal Muzyczny Polskiego Radia Prolog Wielkiego Konkursu, swym przewodnim hasłem – Wieniawski i przyjaciele, mistrzowie i kontynuatorzy – nawiązuje do rozpoczynającego się w dniu 14 października, XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.
W programach czterech koncertów festiwalu, odbywających się w dniach 1-8 października 2006 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, oprócz utworów Wieniawskiego, znajdują się kompozycje Moniuszki, Paganiniego, Sarasatego, Berlioza, Bottesiniego, Czajkowskiego, Strawińskiego, Vieuxtemps, Lutosławskiego i Rachmaninowa. Jak zawsze w festiwalu wezmą udział wszystkie orkiestry Polskiego Radia: Narodowa Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Gabriela Chmury, Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Wojciecha Michniewskiego oraz Orkiestra Kameralna „Amadeus” kierowana przez Agnieszkę Duczmal. Nie zabraknie także stałego gościa festiwalu – orkiestry „Sinfonia Varsovia”, występującej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, obchodzącego w tym roku swój Jubileusz 70-lecia. Wśród solistów zobaczymy wirtuozów skrzypiec: Viviane Hagner, Mariusza Patyrę, Piotra Pławnera, Janusza Wawrowskiego i Jarosława Żołnierczyka.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki w dniu 1 października 2006 roku w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki zaprezentuje się Marcin Dominik Głuch. W czasie wieczoru fortepianowego w całości poświęconego polskiej muzyce fortepianowej usłyszeć będzie można utwory takich tworców, jak Juliusz Zarębski, Maurycy Moszkowski i Grażyna Bacewicz.


Koncert Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego w 100-lecie Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa” odbędzie się w dniu 3 października 2006 roku o godz. 19.00 w Bazylice NSJ (ul. Kawęczyńska) w Warszawie. W wykonaniu Jubilatów pod dyrekcją Mirosława Jankowskiego usłyszymy m.in. Warszawiankę Karola Kurpińskiego, Modlitwę obozową Adama Kowalskiego, Warszawskie dzieci Andrzeja Panufnika i Rapsod piwniczny na chór męski i orkiestrę Wacława Lachmana. W drugiej części koncertu chórowi „Harfa” towarzyszyć będą soliści: Anna Cymmerman – sopran, Ewa Marciniec – mezzosopran, Tomasz Krzysica – tenor i Rafał Siwek – bas oraz Chór Filharmonii Narodowej (przygotowanie chóru - Henryk Wojnarowski) i Orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego, a w programie znajdzie się jedno z największych arcydzieł w historii muzyki - Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Koncert odbywa się w ramach festiwalu „Muzyczna Praga”, trwającego w Warszawie od 1 września do 4 listopada 2006 roku.
Wstęp bezpłatny za zaproszeniami do odbioru od 25 września do wyczerpania w: Stołecznej Estradzie, ul. Marszałkowska 77/79, tel. 022 849 68 84 od pon. do pt. w godz. 9-16, i Księgarni Św. Jana Bosko, ul. Kawęczyńska 53, w godz. 9-18, w soboty 9-13.


Koncert z okazji 55–lecia pracy artystycznej wybitnego dyrygenta, wieloletniego dyrektora Filharmonii Łódzkiej - Zdzisława Szostaka (na zdjęciu) odbędzie się w dniu 4 października 2006 roku o godz. 19.00 w Bazylice NSJ (ul. Kawęczyńska) w Warszawie. Program wieczoru wypełni kompozycja Jubilata - Missa latina. Janowi Pawłowi II poświęcam, którą usłyszymy w interpretacji solistów: Anny Cymmerman – sopran, Eugenii Rezler-Rozlach – mezzosopran, Piotra Kusiewicza – tenor i Piotra Nowackiego - bas oraz Orkiestry i Chóru Filharmonii im. Artura Rubinsteina z Łodzi pod dyrekcją kompozytora.
Koncert odbywa się w ramach festiwalu „Muzyczna Praga”, trwającego w Warszawie od 1 września do 4 listopada 2006 roku.
Wstęp bezpłatny za zaproszeniami do odbioru od 25 września do wyczerpania w: Stołecznej Estradzie, ul. Marszałkowska 77/79, tel. 022 849 68 84 od pon. do pt. w godz. 9-16, i Księgarni Św. Jana Bosko, ul. Kawęczyńska 53, w godz. 9-18, w soboty 9-13.


Od 1985 roku, 300. rocznicy urodzin Johanna Sebastiana Bacha, datuje się współpraca krakowskiej Akademii Muzycznej z Internazionale Bachakademie Stuttgart prowadzoną przez wybitnego dyrygenta-pedagoga, prof. Helmutha Rillinga. Współuczestniczy w tym dziele także Filharmonia Krakowska, na estradzie której w dniach 4, 7 i 8 października 2006 roku o godz. 18.00 prof. Rilling poprowadzi trzy koncerty-seminaria, których tematem będą trzy kolejne części oratorium Mesjasz G. F. Haendla w klasycystycznym opracowaniu W. A. Mozarta (w ramach Roku Mozartowskiego).


Inauguracja sezonu 2006/2007 w Operze Narodowej

W 70-lecie śmierci Karola Szymanowskiego Opera Narodowa przygotowała specjalne wieczory baletowe zatytułowane Szymanowski i taniec. Przedstawienia składają się z trzech części: III Symfonia „Pieśń o nocy”, Stabat Mater i Harnasie. W czasie przedstawienia na scenie wystąpi 80 tancerzy, chór i soliści śpiewacy. Orkiestrą dyryguje Kazimierz Kord, zaś choreografię przygotowali Jacek Przybyłowicz, Ewa Wycichowska i Emil Wesołowski. Scenografia jest dziełem Magdaleny Tesławskiej i Pawła Grabarczyka.
Premiera spektaklu zainauguruje sezon artystyczny 2006/2007 Opery Narodowej w dniu 5 października 2006 roku. Kolejne przedstawienia odbędą się 7 i 29 października.

Read more


Premiera baletu Kopciuszek Sergieja Prokofiewa odbędzie się w dniu 5 października 2006 roku o godz. 18.30 w Operze na Zamku w Szczecinie. W tytułowej partii zobaczymy Urszulę Bernat, a w roli Księcia wystąpi Artem Ryazanov.


PIERŚCIEŃ NIBELUNGA - PROJEKT OPERY DOLNOŚLĄSKIEJ

Realizacja słynnej tetralogii Ryszarda Wagnera Pierścień Nibelunga, której podjęła się Opera Dolnośląska jest przedsięwzięciem wyjątkowym - zarówno ze względu na skalę realizacji, jak też z uwagi na materię dzieła, stawiającą ogromne wyzwania przed zespołem każdego teatru. Premiera Złota Renu w październiku 2003 roku odbiła się szerokim i pozytywnym echem nie tylko w kraju, ale i za granicą. Obejrzało ją łącznie blisko 14 tys. widzów! Na spektakl przybyły liczne grupy miłośników opery i twórczości Wagnera z całej Europy, przede wszystkim z Niemiec.
Ranga tego projektu jest tym większa, że jest to pierwsza od 1933 roku całościowa realizacja wielkiego dramatu muzycznego Wagnera we Wrocławiu, który przed wojną znany był jako miejsce słynnych nocy wagnerowskich i gdzie dzieła Ryszarda Wagnera po 1945 roku nie były wykonywane ze względów politycznych.
Wyjątkowość tego przedsięwzięcia, wyróżniająca realizację w całej Europie polega też na tym, że odbywa się ono w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Architektura tej budowli tworzy niepowtarzalną scenerię, która w połączeniu ze wspaniałymi dekoracjami nadaje wrocławskiej inscenizacji dodatkowych walorów, podkreślając monumentalizm dzieła Wagnera.
Reżyserii spektakli podjął się wybitny niemiecki twórca prof. Hans-Peter Lehmann, autor wielu znakomitych inscenizacji wagnerowskich na największych scenach operowych świata, w tym również prezentowanych na Festiwalu Wagnerowskim w Bayreuth. Kierownictwo muzyczne sprawuje zaś prof. Ewa Michnik, dyrektor Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu. W przedstawieniach występują znakomici polscy i niemieccy śpiewacy, a imponujące dekoracje są wspólnym dziełem Opery w Hanowerze i Opery Dolnośląskiej.

WAGNEROWSKI FESTIWAL OPEROWY - październik 2006

 • ZŁOTO RENU - 6 X 2006, godz. 19.00; Hala Ludowa
 • WALKIRIA - 7 X 2006, godz. 17..00; Hala Ludowa
 • ZYGFRYD - 13 X 2006, godz. 17.00; Hala Ludowa
 • ZMIERZCH BOGÓW - 15 X 2006, godz. 17.00; Hala Ludowa


Koncerty rodzinne - Stanisława Drzewieckiego, Tatiany Shebanovej i Jarosława Drzewieckiego z okazji 250-lecia urodzin Mozarta entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność i krytyków powoli zbliżają się do zakończenia. W październiku można usłyszeć artystów w Białymstoku – 6 października 2006 roku o godz. 19:00 z orkiestrą Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego oraz w Rzeszowie -13 października o godz. 19:00 z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Rzeszowskiej pod batutą Jerzego Koska. W programie zostaną wykonane koncerty Mozarta na 1-2 i 3 fortepiany. Artyści zagrają na fortepianach marki Blűthner. Firma ta ze swoim przedstawicielem w Polsce – Jakubem Szewczykiem patronuje całemu projektowi „Rok Mozarta na 1-2-3 fortepiany”.
Wydarzeniu towarzyszy promocja nowej płyty Stanisława Drzewieckiego wydanej w systemie audiofilskim Super Audio CD przez Polskie Radio. Pianiście towarzyszy Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Michaela Zilma – zwycięzcy konkursu dyrygenckiego m.in. w Katowicach (im. G.Fitelberga) oraz w Besançon (im. Vuillermoza), wieloletniego asystenta Herberta von Karajana. Przygotowując się do nagrania maestro Zilm dotarł do rękopisów kompozytora i w oparciu o nie narzucił orkiestrze sposób frazowania, artykulacji i odmienną dynamikę. Stworzył akompaniament orkiestrowy oparty na autentycznych dokumentach i wskazówkach kompozytora.


Dnia 6 października 2006 roku w katedrze Laurenskerk w Rotterdamie (Holandia) odbędzie się prawykonanie Trois chant d’amour na dwa chóry kameralne Marcina Stańczyka, kompozycji, która w sierpniu tego roku zwyciężyła w Laurenscatorij Foundation Composers Competition 2006 w Rotterdamie, organizowanym z okazji 40-lecia istnienia fundacji Laurenscatorij. Wystąpi zespół wokalny Laurens–Bachcollegium pod dyrekcją Barend’a Schuurman’a.


Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sztuki „Amabile” w Ostrowie Wielkopolskim, Muzeum Narodowe w Poznaniu - Oddział Zamek w Gołuchowie, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, Agencja „Chanterelle” w Ostrowie Wielkopolskim oraz Fundacja Kultury Szwajcarskiej "Pro Helvetia" zapraszają na XXIV koncert z cyklu Salon Muzyczny Jadwigi Jankielewicz, będący jesiennym podsumowaniem sezonu Chanterelle. Odbędzie się on w piątek, 6 października 2006 roku o godz. 19.00 w Zespole Zamkowo – Parkowym Ośrodka Kultury Leśnej w Muzeum Leśnictwa - „Powozownia” w Gołuchowie. Wieczór wypełni recital fortepianowy Louis’a Schwizgebel-Wanga (na zdjęciu), zwycięzcy 60. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Genewa 2005”. W programie koncertu:
Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Partita nr 1 BWV 825
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) - Sonata D-dur KV 311
Frank Martin (1890-1974 ) – Preludia
Erwin Schulhoff (1894-1942) - Pięć etiud jazzowych
Franz Liszt (1811-1886) - Rapsodia hiszpańska

Read more