Polmic - FB

calendar of events

2018 2019 2020 2021 2022
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

27 kwietnia 2020 roku o godz. 15.00 odbędzie się pierwszy w historii Classical:NEXT, największej konferencji dla branży muzyki klasycznej, bezpłatny webinar na żywo.

Jakub Fiebig opowie o stworzonej przez niego mobilnej aplikacji OnStage, która może pomóc światowym instytucjom i ludziom kultury w tym trudnym czasie. Koronawirus to nie tylko choroba i kwarantanna, ale też problem na niedaleką przyszłość dla wielu osób zajmujących się kulturą w Polsce i na świecie. Podczas rozmowy dowiemy się, w jaki sposób za pomocą aplikacji organizatorzy koncertów mogą nadal oferować melomanom pełne wrażenia z wydarzenia, jakie korzyści czerpią artyści i jak widzowie mogą w pełni korzystać z aplikacji.

Twórca aplikacji wyjaśni także:

  • jakie korzyści aplikacja przynosi artystom, obiektom kulturalnym, zespołom, instytucjom, festiwalom i wszystkim miłośnikom muzyki klasycznej;
  • jak w szybki sposób można zaktywizować i zgromadzić w jednym miejscu stałą publiczność;
  • jak wykorzystać inne możliwości, które daje mobilna aplikacja OnStage;
  • jak łączyć świat muzyki klasycznej ze światem biznesu.

Rejestracja na webinar nie jest wymagana.

Link i szczegóły webinaru: https://www.facebook.com/events/1136995816634702/ 


W ramach audycji „Filharmonia w Dwójce” Program 2 Polskiego Radia proponuje słuchaczom aż sześć muzycznych wieczorów tygodniowo. Dodatkowo przed każdym koncertem dziennikarze muzyczni stacji rozmawiają z dyrygentem lub solistami. Emisja od poniedziałku do piątku od godz. 19.00, a w niedziele od godz. 18.00.

„Filharmonia Dwójki” to największa „sala koncertowa” w kraju. Codziennie występują w niej gwiazdy. Prezentowane są koncerty z najbardziej prestiżowych scen Europy i świata oraz najważniejsze wydarzenia polskich festiwali muzycznych. We czwartki najczęściej emitowana jest muzyka współczesna. Piątki zarezerwowane są na koncerty sezonu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a niedziele to czas Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Tylko w tym paśmie można słuchać koncertów z Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Sacrum Profanum, Misteriów Paschaliów, czy „Warszawskiej Jesieni”.

Aktualnie Dwójka w swojej flagowej audycji przypomina najlepsze koncerty w rodzimych wykonaniach – wszystko po to, by wesprzeć polskich artystów, nie mających obecnie możliwości występowania przed publicznością. Dodatkowo stacja zadbała o to, żeby słuchacze mogli posłuchać autorskiej zapowiedzi koncertu w wykonaniu bohaterów każdego z muzycznych wieczorów, czyli dyrygentów lub solistów. Takie telefoniczne, nagrane rozmowy poprzedzają każdy koncert.

W najbliższych dniach w „Filharmonii Dwójki” wyemitowany zostanie m.in. Koncert Inauguracyjny XI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego (27 kwietnia, godz. 19.30), który poprzedzi rozmowa z wiolonczelistką Zuzanną Sosnowską. 3 maja o godz. 18.00 zaprezentowany zostanie „Koncert muzyki polskiej” z Filharmonii Narodowej, podczas którego usłyszymy Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego i Missa pro pace Wojciecha Kilara.

Artur Szklarczyk

www.polskieradio.pl