Skip to main content

Festiwal Muzyczny "Chopin. Romantique" w Turznie

"Chopin. Romantique" to projekt edukacyjno-artystyczny skierowany do pianistów, pedagogów fortepianu oraz publiczności. W Pałacu Romantycznym w Turznie koło Torunia od 26 sierpnia do 2 września 2024 odbywać się będą w jego ramach Konkurs Pianistyczny, Mistrzowskie Kursy Pianistyczne oraz Festiwal Pianistyczny. Wstęp wolny!

Towarzystwo im. Marii Szymanowskiej i Fundacja Sztuki Pianistycznej im. Henryka Neuhausa postanowiły połączyć i przekształcić cenione – objęte wielokrotnie Patronatem Honorowym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – kursy mistrzowskie w Turznie i konkurs "Fenomeny Muzyczne" w otwarty dla publiczności festiwal. Wśród wykładowców i jurorów znaleźli się koncertujący pianiści i uznani pedagodzy m.in. prof. Andrzej Jasiński.

Pałac jest jednym z miejsc związanych z życiem Fryderyka Chopina, ale podczas festiwalu usłyszymy także utwory Miłosza Magina, Karola Szymanowskiego i wielu innych kompozytorów. Na scenie sali koncertowej "Chopin” i w parkowym amfiteatrze codziennie pojawiać się będą laureaci konkursu, uczestnicy kursu oraz wykładowcy.

"Miejsce w pewien sposób jest magiczne – Pałac Romantyczny stwarza wyjątkową atmosferę. Sama świadomość, że Chopin tu był, jest dla młodych ludzi bardzo istotna. Jego duch sprzyja natchnieniu – zupełnie inaczej się tu pracuje” – mówi dyrektor artystyczny, Justyna Galant.

"Chopin. Romantique" to nie tylko kształcenie młodych pianistów, ale także nauczycieli – organizatorzy zapraszają pedagogów fortepianu do bezpłatnego, biernego uczestnictwa we wszystkich zajęciach mistrzowskich.

Projekt jest dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Jego Partnerami są: Pałac Romantyczny w Turznie, Musikakademie der Stadt Kassel „Louis Spohr”, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Fundacja Pro Juventus.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Ewa Lechowska

Szczegóły dostępne są na stronie festiwalu www.chopin.org.pl 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry