Skip to main content

Konkurs Pianistyczny "Chopin. Romantique" w Turznie

Towarzystwo im. Marii Szymanowskiej i Fundacja Sztuki Pianistycznej im. Henryka Neuhausa ogłaszają Konkurs Pianistyczny w ramach Festiwalu "Chopin. Romantique", który odbędzie się w Pałacu Romantycznym w Turznie koło Torunia w dniach 26-28 sierpnia 2024. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 sierpnia.

Konkurs jest otwarty dla uczniów i studentów fortepianu oraz wszystkich pianistów, bez limitów wiekowych. Czas trwania programu zależy od grupy wiekowej.

Konkurs będzie miał formę jednoetapowego występu w Pałacu Romantycznym. Każdy uczestnik zobowiązany jest do wykonania minimum dwóch zróżnicowanych stylistycznie utworów z zakresu literatury fortepianowej. Jury dopuszcza kompozycje własne uczestników.

Program należy wykonać z pamięci.

Przewodniczącym jury będzie prof. Andrzej Jasiński. Przyznane zostaną I, II i III nagrody, wyróżnienia w każdej z pięciu grup wiekowych, oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. Jury przewiduje nagrody specjalne: za najlepsze wykonanie utworów Fryderyka Chopina, Marii Szymanowskiej oraz dla osobowości artystycznej Festiwalu "Chopin. Romantique".

Projekt jest dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Jego Partnerami są: Pałac Romantyczny w Turznie, Musikakademie der Stadt Kassel "Louis Spohr”, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Fundacja Pro Juventus.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegóły dostępne są na stronie: www.chopin.org.pl 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry