Przejdź do głównej treści

I Akademicki Konkurs Organowy „Romuald Sroczyński in Memoriam” - Poznań, 27-28 listopada 2008


Cele i założenia
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu wzbogaciła się ostatnio o wspaniałe koncertowe organy firmy A. Schuke z Poczdamu. Ten 34-głosowy, 3-manuałowy instrument znajduje się w nowej sali koncertowej uczelni-Aula Nova i został oddany do użytku dnia 18 kwietnia 2007, podczas uroczystego koncertu inauguracyjnego. Aby zaprezentować jego walory w szerszym zakresie, pedagodzy klasy organów postanowili zorganizować Akademicki Konkurs Organowy z udziałem studentów klas organów polskich akademii muzycznych.
Główną ideą imprezy jest - obok możliwości pokazania kunsztu młodych, uzdolnionych organistów z różnych ośrodków akademickich - wymiana doświadczeń między pedagogami i próba wypracowania takich form oceny prezentacji muzycznych, które cieszyłyby się zaufaniem wykonawców i ich pedagogów.
Z uwagi na fakt, że często największą trudnością w organizowaniu konkursów muzycznych są kwestie finansowe, organizatorzy ograniczają koszty projektu do minimum, aby skupić się na jego merytorycznej funkcji, czyli prezentacji i promocji młodych artystów.

Akademicki Konkurs Organowy będzie odbywał się regularnie - co 2 lata, w formie jednoetapowych przesłuchań. Pierwszą edycję konkursu chcemy zadedykować zmarłemu w 2006 roku Romualdowi Sroczyńskiemu - artyście i pedagogowi, zasłużonemu profesorowi klasy organów poznańskiej uczelni, wychowawcy wielu pokoleń organistów. Profesor Sroczyński pozostanie w naszej pamięci zawsze człowiekiem o wielkim sercu, sile charakteru i w pełni oddanym kształtowaniu naszych artystycznych ideałów...

Regulamin
1. Konkurs odbędzie się w dn.27-28 listopada 2008.
2. W konkursie mogą wziąć udział studenci klas organów polskich akademii muzycznych oraz ich absolwenci, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2007/2008 (licencjat lub studia magisterskie). Maksymalna ilość uczestników nie powinna przekroczyć 25 osób(w przypadku większej ilości zgłoszeń, pierwszeństwo mają laureaci konkursów i studenci wyższych lat studiów).
3. Kartę zgłoszenia uczestnictwa w konkursie(do pobrania on-line) należy przesłać na adres AM w Poznaniu z dopiskiem „Konkurs Organowy” do dnia 15 czerwca 2008 (decyduje data stempla pocztowego). Do karty należy dołączyć potwierdzenie wpłaty wpisowego w wysokości 70,- PLN na konto:
BZWBK VI O/Poznan 66 1090 1362 0000 0000 3601 7907
4. Uczestnicy zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu do udziału w konkursie do dnia 30 czerwca 2008 r.
5. Koszty podróży i zakwaterowania uczestnicy pokrywają sami. Organizatorzy zapewniają obiad w dniach przesłuchań konkursowych.
6. Uczestnicy konkursu występują w kolejności alfabetycznej nazwisk.
7. Przed rozpoczęciem przesłuchań każdy uczestnik ma prawo do 1,5 godzinnej próby na instrumencie, według harmonogramu ustalonego przez organizatorów (istnieje również możliwość wcześniejszego przyjazdu w celu zapoznania się z instrumentem).
8. Jury składa się z pedagogów 8 uczelni muzycznych. Z każdej uczelni zaproszony zostanie jeden pedagog, z AM w Poznaniu dwóch.
9. Pracę jury od strony organizacyjnej koordynuje sekretarz, który nie ocenia grających (nie ma funkcji przewodniczącego, każdy z jurorów jest autonomiczny).
10. Ocena kandydatów jest średnią punktacji wszystkich jurorów z zastrzeżeniem, że 2 skrajne oceny są anulowanie.
11. Jurorzy nie mogą oceniać swoich studentów.
12. Punktacja jurorów jest jawna i zostanie podana do wiadomości uczestników wraz z ogłoszeniem wyników.
13. Nagrody nie mogą być dzielone. W przypadku równej punktacji kilku kandydatów, następuje kolejne głosowanie nad przyznaniem poszczególnych nagród.

Program konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronie internetowej - http://www.amuz.edu.pl/ftp/I_Akademicki_Konkurs_Organowy_Romuald_Sroczynski_in_Memoriam.doc
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: polmic@polmic.pl

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry