Na program konferencji pt. „Fortepian, Organy, Klawesyn, Muzyka Dawna i Jazz” składa się pięć paneli wykładowych poświęconych m.in. historycznym i praktycznym uwarunkowaniom wykonawstwa instrumentalnego, interpretacji muzyki solowej i kameralnej oraz zagadnieniom związanym ze sztuką improwizacji.
Dzień Katedry Organów i Muzyki Kościelnej będzie poświęcony powiązaniom i kontekstom organów i muzyki kościelnej (24 marca). Katedra Fortepianu dedykuje swój dzień problematyce historycznych fortepianów (25 marca). Dzień Katedry Kameralistyki upłynie pod znakiem kameralistyki fortepianowej w aspekcie kształtowania postaw estetycznych i rozwoju artystycznego pianisty (26 marca). Dzień Katedry Klawesynu i Muzyki Dawnej poświęcony będzie poszukiwaniom źródeł muzyki dawnej (27 marca), a ostatni dzień obejmie Katedra Jazzu z tematyką dotyczącą aspektów jazzowej kreacji (28 marca).
Organizatorzy zachęcają do prezentowania w czasie konferencji referatów, które będą publikowane w formie materiałów pokonferencyjnych, oraz przesyłania artykułów do publikacji w recenzowanym czasopiśmie „Notes Muzyczny”, wydawanym przez Wydział Fortepianu, Organów, Klawesynu, Muzyki Dawnej i Jazzu. Każdego dnia konferencji odbywać się będą tematycznie powiązane z programem wykładów koncerty w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Wśród gości zaproszonych na to wydarzenie są m.in. artyści i pedagodzy z Polski (Katowice, Kraków, Łódź, Warszawa, Wrocław) oraz uczelni z Amsterdamu, Bazylei, Göteborga i Triestu. Konferencji towarzyszyć będą także warsztaty dla studentów w zakresie kameralistyki fortepianowej, jazzu i muzyki dawnej.
Do 2 marca 2018 roku nadsyłać można drogą elektroniczną zgłoszenia uczestnictwa z tytułem i formą zgłaszanego wystąpienia.
Więcej informacji na stronie internetowej Akademii: www.amuz.lodz.pl
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.