W dniach 24-25 kwietnia 2014 roku w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu młodzi teoretycy muzyki i kompozytorzy wezmą udział w dyskusji na temat wieloznaczności otaczającego nas brzmienia. A wszystko w ramach I Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wieloznaczność dźwięku”, podczas której uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytania, które rodzi wszechobecność zjawiska, jakim jest dźwięk.
Co możemy nazwać dźwiękiem? Co stanowi o istocie dźwięku? Czy dźwięk może coś wyrażać? Czy możliwe jest zapisanie dźwięku? Jak dźwięk wpływa na człowieka? – tematyka wieloznaczności omawianego zjawiska powoduje, że wobec tego typu zagadnień nie możemy pozostać obojętni. W ramach konferencji organizatorzy – studenci Koła Naukowo-Artystycznego Kompozycji i Teorii Muzyki AMKL - zwrócą uwagę na obecność dźwięku w szerokim kontekście, obejmującym tematykę dzieła muzycznego, języka, nauki, kultury i techniki. Przedsięwzięcie stanowić będzie okazję do wymiany poglądów oraz dyskusji między przedstawicielami nie tylko polskich, ale także zagranicznych muzycznych ośrodków akademickich – m.in. z Belgii, Wielkiej Brytanii i Słowenii.
24 kwietnia 2014 roku, w ramach konferencji naukowej, odbędzie się koncert prezentujący twórczość wrocławskich kompozytorów młodego pokolenia. Utwory swoich rówieśników wykonają młodzi instrumentaliści, studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach odbywających się w ramach konferencji jest darmowe. Pełne informacje wraz z programem konferencji dostępne są na stronie internetowej ambiguity.amuz.wroc.pl. Podczas wydarzenia organizatorzy umożliwią dostęp do transmisji z konferencji.
Wydarzenia konferencyjne zostały objęte Patronatem Honorowym JM Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – prof. AM dr hab. Krystiana Kiełba. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Wrocław.
Patronat medialny nad Konferencją objęło m.in. Polskie Centrum Informacji Muzycznej.
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.