Do udziału w Konkursie organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych oraz członków Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej, w wieku 20-35 lat, będących obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej lub zamieszkałych w Polsce.
Pracą konkursową jest kompozycja o wysokich walorach estetycznych i zaawansowanej technologii, która – w zakresie tworzywa – będzie muzyczną transformacją materiałów źródłowych przygotowanych przez organizatorów Konkursu. Materiał źródłowy, nagrany w postaci plików stereofonicznych (częstotliwość próbkowania 48kHz, rozdzielczość 24 bity), będzie dostępny dla osób zakwalifikowanych do udziału w Konkursie po uprzednim nadesłaniu zgłoszenia.
Kompozycja konkursowa (czas trwania 8 do 10 minut) powinna być przeznaczona do wielokanałowej projekcji dźwięku (klasyczny układ stereofoniczny lub kwadrofoniczny) i dostarczona w postaci plików dźwiękowych WAVE (48kHz/24bity). Uczestnik może nadesłać co najwyżej 2 utwory, każdy opatrzony odrębnym godłem.
Warunkiem udziału w Konkursie jest przysłanie pocztą elektroniczną – do 20 listopada 2018 roku – pisemnego zgłoszenia (według instrukcji: pkt 7 Regulaminu Konkursu) na adres:
Rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie werdyktu nastąpi podczas koncertu, który odbędzie się w Sali Kameralnej im. prof. Marka Stachowskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie (30 marca 2019). Partnerem technologicznym jest krakowska firma Music Info sp. z o.o., która zapewni projekcję dźwiękową prac konkursowych zakwalifikowanych do finału, za pośrednictwem systemu EAW Radius.
Szczegółowe informacje – na stronie: https://www.amuz.krakow.pl/
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.