„Novo-Nowowiejski" to letni cykl koncertów z muzyką Feliksa Nowowiejskiego wykonywaną na organach Hammonda. W ramach cyklu 12 sierpnia 2017 roku w poznańskim Parku im. Henryka Wieniawskiego (kawiarnia „Nastawnia PoC”), będzie miał miejsce koncert Michała Wróblewskiego.
Celem projektu „Novo-Nowowiejski" jest upamiętnienie 140. rocznicy urodzin związanego z Poznaniem kompozytora, dyrygenta i organisty oraz ukazanie jego twórczości w nowej odsłonie. W interpretacji zaproszonych gości – znakomitych hammondzistów – zabrzmią m.in. pieśni Kujawiak, Nie tobie smutne piosenki, Kołysanka, Królowa niebios, Pasterka, Nie odwracaj czoła, a także najsłynniejsze dzieło poznańskiego twórcy – Rota. Opracowania tych utworów podjęła się kompozytorka Iwona Witek. O tym, w jaki sposób połączyć klasyczne kompozycje Nowowiejskiego z jazzowym charakterem organów Hammonda, zadecydują już sami wykonawcy.
Michał Wróblewski jest pianistą jazzowym, kompozytorem i aranżerem, absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobył liczne nagrody, w tym II nagrodę Transatlantyk Instant Composition Contest 2014, został także finalistą Nottingham International Jazz Piano Competition 2012. Współpracował z wieloma orkiestrami, m.in. NOSPR, Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus”, Baltic Neopolis Orchestra. Występował na zagranicznych i krajowych festiwalach. Ma na swoim koncie nagrania, jako lider Michał Wróblewski Trio, a także album zrealizowany w studiu MSR na Manhattanie wraz z Terence’m Blanchardem. Koncert 12 sierpnia, który odbędzie się o godz. 16:00, poprzedzi spotkanie z artystą o godz. 13:00. Podczas spotkania Michał Wróblewski przybliży publiczności tajniki organów Hammonda, improwizacji i poprowadzi warsztaty muzyczne.
W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19/21 w Poznaniu.
Wstęp na wszystkie koncerty oraz spotkania z muzykami jest wolny.
Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
ZOBACZ: wydarzenie na FB.
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.