Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Teatr Piccolo w Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 175 w Łodzi ogłaszają XXVIII Przegląd Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2023” w 600. Urodziny Łodzi. Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 i 28 kwietnia 2023 roku w Teatrze Piccolo. Zgłoszenia z kompletem załączników należy przesłać do 31 marca.
Celem Konkursu jest kształtowanie, rozwijanie i pogłębianie więzi z „Małą Ojczyzną” poprzez popularyzację piosenek o Łodzi wśród dzieci i młodzieży. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Łodzi i okolicy (województwo łódzkie).
Udział w konkursie mogą wziąć soliści, zespoły (zespoły wokalne, wokalno- instrumentalne, wokalno- ruchowe), chóry z przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczestników zajęć w placówkach wychowania pozaszkolnego, w tym dzieci i młodzież mniejszości narodowych.
Uczestnicy zobowiązani są do przygotowania i zaprezentowania na przesłuchaniu konkursowym dwóch piosenek w języku polskim (lub języku ojczystym uczestnika konkursu). Jedna z nich obowiązkowo musi być utworem o tematyce łódzkiej. Łączny czas trwania występu nie może przekroczyć 10 minut.
Organizatorzy zachęcają do komponowania nowych piosenek o Łodzi, oraz tworzenia nowych opracowań i aranżacji już istniejących piosenek o Łodzi. Mile widziane będą kompozycje jubileuszowe, związane z 600-leciem nadania Łodzi praw miejskich.
Za wykonanie piosenek jury konkursu przewiduje przyznanie w każdej grupie wiekowej (i ewentualnie kategorii) nagrody i wyróżnienia. Przyznane zostaną także nagrody specjalne w postaci:
Koncert laureatów będzie miał miejsce 20 maja w Teatrze Piccolo w Łodzi, natomiast koncert finałowy - 5 czerwca w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Regulamin konkursu - na stronach Towarzystwa Przyjaciół Łodzi www.tplodzi.eu oraz stronie SP 175 https://sp175lodz.pl/
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.