Skip to main content

Jarosz Lubomir

Jarosz Lubomir

Nawigacja
  • Wykonawca

trębacz; ur. 14 lutego 1982, Warszawa. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku ośmiu lat pod kierunkiem dziadka Władysława Jarosza. W latach 1991-1997 był uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie w klasie trąbki Stanisława Przybyszewskiego. Od roku 1997 umiejętności gry na instrumencie doskonalił w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem Wiesława Woźnickiego. Począwszy od 2001 roku studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie tego samego pedagoga. Dyplom uzyskał w 2006 roku.

Lubomir Jarosz ma w swoim dorobku artystycznym liczne nagrody oraz wyróżnienia konkursowe, m.in. w 1994 roku zajął III miejsce w grupie młodszej na Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, w 1996 roku - I miejsce na V Dolnośląskich Konfrontacjach Instrumentów Dętych w Oławie, w 1997 roku - III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Bydgoszczy, w 1999 - II miejsce w grupie starszej na Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, w 2003 - II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie, a w roku 2005 - II miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Trębaczy w Kaliszu i I miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie. W 2001 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2007 roku został laureatem V edycji Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Lubomir Jarosz jest współzałożycielem zespołu Warsaw Brass Trio, z którym w 2003 roku zdobył III nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, oraz ArtBrass Ensemble i Mazovia Brass Quintet.

Do osiągnięć artysty należy zaliczyć również prawykonanie trzech utworów podczas koncertu Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, który odbył się w ramach festiwalu "Warszawska Jesień" (25 września 2006): Konstrukcja w metalu na trąbkę solo Jarosława Płonki, Hejnał na trąbkę solo Roberta Koska i Z oddali na trąbkę, perkusję i organy Bartosza Kowalskiego–Banasewicza.

Lubomir Jarosz niejednokrotnie uczestniczył w nagraniach muzyki współczesnej. Album Dariusz Przybylski – Percussion Works. Leszek Lorent (Wydawnictwo UMFC – Chopin University Press) został nominowany do nargory "Fryderyk" w 2019 roku. Brał także udział w projekcie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca i Narodowego Instytutu Audiowizualnego "Orkiestrownik".

Ważne miejsce w działalności artystycznej muzyka zajmuje współpraca z takimi orkiestrami, jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, orkiestry Polskiej Opery Królewskiej, Warszawskiej Opery Kameralnej. Jako solista występował z zespołami Sinfonia Artis, Filharmonia Koszalińska i Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Obecnie jest członkiem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze".

aktualizacja: 2022 (wa)

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry