Skip to main content

Manderla Tomasz

Manderla Tomasz

Nawigacja
  • Kompozytor, Wykonawca

skrzypek, performer i kompozytor; ur. 13 maja 1977, Rybnik. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w specjalizacji instrumentalistyka.

Jako skrzypek wykonuje muzykę baroku oraz współczesną, zwłaszcza kompozytorów śląskich. Jest współzałożycielem stowarzyszenia artystycznego "il Sospiro" (obecnie "Uwagi wARTe"). Pracuje również jako nauczyciel gry na skrzypcach.

Jednocześnie zajmuje się muzyką elektroakustyczną i elektroniczną, kontrolerami Midi/OSC i sensoryką oraz syntezą analogową. Fascynacje improwizacją, przetwarzaniem dźwięków organicznych w czasie rzeczywistym, najnowszą technologią oraz sonorystycznymi możliwościami komputera stanowią dla niego bazę do tworzenia muzycznych kolaży i komprowizacji. Swoją muzykę łączy z multimediami, teatrem, tańcem oraz poezją. Jest twórcą i współtwórcą muzyki do opowiadania S. Kinga Pokój 1408, niemego filmu Haxan B. Christensena, widowiska muzyczno-tanecznego To nie koniec świata na podstawie wierszy Cz. Miłosza, Mamromironczenie na podstawie twórczości M. Białoszewskiego, Oko Trę do wiersza J. Tuwima, elektroniki w Bestiarium Fortune Square na orkiestrę symfoniczną, solistów i elektronikę Aleksandra Gabrysia oraz wiele innych.

Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu muzyki elektronicznej, modularnych syntezatorów oraz zastosowania ogólnodostępnych elektronicznych "gadżetów" jako elementów interaktywnych systemów dźwiękowych.

W roku 2012 zdobył główną nagrodę za kompozycję elektroniczną w konkursie Programu 2 Polskiego Radia "Świat cyfry, świat muzyki".

aktualizacja: styczeń 2014 (mkk)

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry