Skip to main content

Odorowicz Paweł

Odorowicz Paweł

Nawigacja
  • Wykonawca
altowiolista. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie altówki dr hab. Jacka Dumanowskiego.
Jest pierwszym polskim altowiolistą, który zaczął grać na elektrycznym instrumencie. Wszechstronny, wielokierunkowy artysta wykonuje kompozycje rozmaitych gatunków, od muzyki poważnej do popularnej i ilustracyjnej. Ma w swoim dorobku około 30 płyt CD i DVD, na których pojawia się jako muzyk, producent, aranżer, realizator. Był pomysłodawcą i założycielem odbywającego się w latach 1996 – 2010 Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. W ramach współpracy z firmami Mijuma/Mijusic i Violi-Net zajmował się tworzeniem i produkcją multimedialnych, muzycznych programów edukacyjnych (wersje desktop i e-learning).
Od 2011 r. wykłada w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji krakowskiej Akademii Muzycznej. Wraz z VJ’em Robertem Motyką stworzył multimedialny projekt Miłosz w żywych obrazach, którego prapremiera odbyła się w 2011 r. Dotychczas to dzieło, wykonywane na żywo przez Odorowicza i Motykę, było prezentowane w Wiedniu (Theather Brett), Edynburgu (Scottish Storytelling Centre), Glenrothes (Rothes Halls) oraz w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Część muzyczna projektu została objęta programem stypendialnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Paweł Odorowicz został również współautorem warsztatów, przedstawiających współczesne muzyczne interpretacje polskiej kultury ludowej Zabawianki, wyliczanki, kołysanki czyli Kolberg – dzieciom, które się odbyły w ramach obchodu Roku Kolberga.

 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry