Przejdź do głównej treści

Ars Cantata - Chór Kameralny Klubu Inteligencji Katolickiej

Ars Cantata - Chór Kameralny Klubu Inteligencji Katolickiej

dyrygent: Borys Somerschaf

Chór Kameralny Ars Cantata działa od 1986 roku jako sekcja warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Kilkunastoosobowy zespół tworzą studenci i absolwenci warszawskich uczelni, w większości niezwiązani zawodowo z muzyką.

W repertuarze chóru znajdują się sakralne i świeckie utwory kameralne a cappella, polskie i obce, z różnych epok – od średniowiecza do współczesności (Gomółka, Arcadelt, Gorczycki, Dowland, Mozart, Scarlatti, Pärt, Świder, Koszewski, Sawa). Ars Cantata wykonuje także pieśni prawosławne oraz oparte na tradycji ludowej aranżacje utworów popularnych. Zespół specjalizuje się w interpretacjach utworów współczesnych polskich kompozytorów, koncertując zarówno w kościołach, salach koncertowych (Teatr Wielki, Akademia Muzyczna), na imprezach okolicznościowych i plenerowych, oraz charytatywnych.

Ars Cantata jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na renomowanych festiwalach i konkursach chóralnych, w Polsce i za granicą, m.in. zajął I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat (2004), otrzymał złoty dyplom z wyróżnieniem oraz nagrodę specjalną za "najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej" na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (2005), złoty dyplom i I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach (2005), srebrny dyplom i II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat" w Sopocie (2005) oraz zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Kolędowej w Pradze (2000).

Latem 2006 roku chór brał udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Prowansji (Festival Choral International en Provence). Przy tej okazji uczestniczył w dwóch plenerowych wykonaniach Requiem W.A. Mozarta, w ramach obchodów 250 rocznicy urodzin kompozytora. Koncerty odbyły się w amfiteatrze w Cannes – Vallauris.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry