- Katarzyna Kurowska-Mleczko – flet
- Marek Mleczko – obój
- Roman Widaszek – klarnet
- Paweł Solecki – fagot
- Tadeusz Tomaszewski – róg
Krakowski Kwintet Dęty (dawniej Kwintet Dęty Capelli Cracoviensis) powstał latem 1999 roku. Zespół składa się z instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej oraz bardzo często solowej. Stąd też muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z bardzo odpowiedzialnym repertuarem i na liczących się estradach.
Członkowie zespołu są pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach, tworzą także Krakowskie Trio Stroikowe.
Krakowski Kwintet Dęty prowadzi działalność koncertową korzystając z szerokiego repertuaru od muzyki barokowej do współczesnej, a jego koncerty spotykają się z uznaniem publiczności i krytyków.
Fragmenty recenzji:
…Perfekcja i muzykalność cechowały popołudniowy niedzielny koncert w sali Chełmońskiego w Sukiennicach. Wystąpili tam Kwintet Instrumentów Dętych Capellae Cracoviensis i pianista Waldemar Malicki….Po niedzielnym koncercie powiedzieć mogę, że flecistka Katarzyna Kurowska – Mleczko, oboista Marek Mleczko, klarnecista Roman Widaszek i grający na fagocie Paweł Solecki tworzą zespół na europejskim poziomie. Nie mieliśmy dotąd w Krakowie, a myślę, że i z trudem znaleźlibyśmy w Polsce artystów z takim zrozumieniem, taką wrażliwością muzyczną, finezją i perfekcją techniczną…
Anna Woźniakowska, „Dziennik Polski” 24.08.1999
…Lekkie, zabawne brzmienie, wymagające ogromnej sprawności i wytrzymałej przepony, wywołało ogólną radość…
Magdalena Doksa, „Gazeta Wyborcza” 31.08.2002
…Działający przy orkiestrze kameralnej Capella Cracoviensis Kwintet Dęty to zespół, znakomitych, w znacznej mierze krakowskich, muzyków. Podczas piątkowego koncertu artyści – zachwycili niezwykle wysokim, godnym uznania poziomem muzycznego wykonania…
Tomasz Jakub Handzlik, „Gazeta Wyborcza” 25.08.2003
… Obecni w piątek na Dziedzińcu Collegium Nowodworskiego zapamiętają też z pewnością koncert Kwintetu Dętego Capellae Cracoviensis. Słuchając polskich i krakowskich artystów, czasami chciałoby się powiedzieć – cudze chwalicie, swego nie znacie, a może nie tyle nie znacie, co nie doceniacie. Poziom artystyczny…pozwala mieścić krakowski kwintet wśród czołówki polskich kameralistów.
Anna Woźniakowska, „Dziennik Polski” 25.08.2003
…To bez watpienia najlepsza tego rodzaju grupa muzyczna w Krakowie, jedna z najlepszych w Polsce, posiadająca rozległy i zróżnicowany repertuar…
Anna Woźniakowska, „Dziennik Polski” 04.07.2006
....Promocją polskiego wykonawstwa był też koncert na dziedzińcu Collegium Maius ( 28 sierpnia). Katarzyna Kurowska - Mleczko (flet), Marek Mleczko (obój), Roman Widaszek ( klarnet), ) Tadeusz Tomaszewski (waltornia) i Paweł Solecki (fagot), grali utwory Danziego, Kilara, Rossiniego, Ravela i Farkasa, a więc repertuar od XVIII wieku po drugą połowę ubiegłego stulecia. I tu ujmowała słuchaczy wszechstronność i kultura muzyczna członków Kwintetu, ich wrażliwość i muzykalność owocujące bogactwem barw i nastrojów. Takich niuansów dynamicznych i kolorystycznych, jakie artyści przedstawili w Prelude z La tombeau de Couperin Ravela, nie słyszałam na żywo w wykonaniu takiego zespołu....
Anna Woźniakowska, " Ruch Muzyczny" nr 20, 2.10.2011