- Roksana Kwaśnikowska – I skrzypce (do listopada 2019 Bartosz Woroch)
- Marcin Markowicz – II skrzypce
- Artur Rozmysłowicz – altowka
- Maciej Młodawski – wiolonczela
Zespół odwołujący się swoją nazwą do wielkiego kompozytora XX wieku – Witolda Lutosławskiego – jest jednym z wiodących polskich kwartetów. Od momentu powstania w 2007 roku Lutosławski Quartet szybko ugruntował swoją pozycję, występując na wielu prestiżowych festiwalach: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „Ensemble”, „Musica Polonica Nova”, Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”, Forum im. Witolda Lutosławskiego, Klarafestival w Brukseli, Ankara Music Festival w Turcji, Hong Kong Arts Festival, Tongyeong International Music Festival w Korei Południowej, World Music Days, Jazztopad. Wystąpił w renomowanych salach koncertowych: Kioi Hall w Tokio, YST Conservatory w Singapurze, Hangzhou Theatre w Hangzhou, Forbidden City Concert Hall w Pekinie, Megaron w Atenach, Konzerthaus w Berlinie, Bozar oraz Operze Brukselskiej, a także w salach SESC w São Paulo, Filharmonii Narodowej oraz Studiu S1 w Warszawie. Zespół współpracował z paryskim IRCAM – Centre Pompidou.
Kwartet koncertował wspólnie z Garrickiem Ohlssonem, Kevinem Kennerem, Brunem Canino, Michelem Lethiekiem, Tomoko Akasaka, Eugenem Indjicem, Ryszardem Groblewskim, Andrzejem Bauerem oraz z wybitnymi jazzmanami, takimi jak Kenny Wheeler, John Taylor, Uri Caine, Benoît Delbecq. Wykonał również koncerty na kwartet i orkiestrę Bohuslava Martinů i Arnolda Schoenberga pod batutą Jacka Kaspszyka. W grudniu 2010 roku wystąpił w Operze Brukselskiej na zaproszenie tamtejszego Instytutu Polskiego z koncertem zamykającym Międzynarodowy Rok Chopinowski.
Wraz z zaproszonymi gośćmi – Krzysztofem Jakowiczem i Andrzejem Bauerem dla wytwórni CD Accord zespół nagrał pierwszą na świecie płytę prezentującą twórczość kameralną Witolda Lutosławskiego, która otrzymała nominację do nagrody „Fryderyk” (2009). W 2010 roku ukazała się debiutancka płyta Bridge, na której znalazły się nagrania kwartetów Karola Szymanowskiego, Dymitra Szostakowicza i Marcina Markowicza. W swoim dorobku fonograficznym zespół ma też płyty z utworami na kwartet i fagot z Katarzyną Zdybel oraz z kompletem kwartetów Grażyny Bacewicz (Naxos).
Lutosławski Quartet wykonuje głównie muzykę XX i XXI wieku, skupia się przy tym na popularyzacji muzyki polskiej, m.in. Witolda Lutosławskiego, Grażyny Bacewicz, Karola Szymanowskiego, Pawła Mykietyna, a także Marcina Markowicza – jednego z członków kwartetu. Lutosławski Quartet działa jako jeden z zespołów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
aktualizacja: 2019 (ac)