Przejdź do głównej treści

Aka Duo w NFM

Aka Duo - zwycięzcy III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej, organizowanego przez NIMiT, wystąpią w Narodowym Forum Muzyki 15 grudnia 2024 o godz. 19:00. Podczas najbliższego koncertu sięgną po repertuar czołowych kompozytorów klasycyzmu i romantyzmu, ale wykonają również dzieła polskich twórców XX wieku – Artura Malawskiego oraz Miłosza Magina.

Zespół powstał w 2018 roku, a w jego skład wchodzą skrzypaczka Seina Matsuoka oraz pianista Yuto Kiguchi, absolwenci Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu i laureaci prestiżowych konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej "Giulio Rospigliosi” w Toskanii.

Jak sami przyznają, że dzięki Międzynarodowemu Konkursu Muzyki Polskiej włączyli sporo dzieł polskich twórców do swojego repertuaru. Dowodem będzie wykonanie przez artystów powstałej w 1940 roku Burleskii Artura Malawskiego, w której kompozytor sytuuje na równi koncertujące partie zarówno skrzypiec, jak i fortepianu. W zupełnie odmiennym, subtelnym i melancholijnym charakterze utrzymane jest Andante Miłosza Magina (1963) na skrzypce i fortepian, które powstało w pierwszych latach po przeprowadzce twórcy do Paryża.

W programie znalazła się również VIII Sonata skrzypcowa G-dur op. 30 nr 3 Ludwiga van Beethovena, Rêve d’enfanti (Marzenie dziecka) op. 14 Eugène’a Ysaÿe’a oraz Sonata A-dur Césara Francka na skrzypce i fortepian.

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2024 / 2025 NFM sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/11320 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry