Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku, Katedry Teorii Muzyki i Kompozycji oraz Pracowni Kultury Muzycznej i Folklorystyki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Kompozytorzy a muzyka użytkowa”, która odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2022 roku w formie hybrydowej bądź online. Termin nadsyłania abstraktów upływa 31 grudnia 2021.
Pochylając się nad różnorodnymi formami i polami zastosowań muzyki rozumianej jako sztuka społecznie użyteczna zwracamy uwagę na wielość problemów, jakie wiążą się z tym zagadnieniem: warsztat kompozytorski, funkcje pełnione przez sztukę, kwestie wartości, jakich utwór muzyczny jest depozytariuszem, dylematy artystyczne, współczesne techniki pozwalające na kreację dźwięku odpowiednio do przyjętych założeń – wskazują jednocześnie na tematykę badawczą, która będzie przedmiotem dyskusji podczas konferencji.
By wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać drogą elektroniczną tematy wystąpień wraz z abstraktami (do 700 wyrazów) do dnia 31 grudnia 2021 roku na adres kierownika naukowego konferencji dr Barbary Mielcarek-Krzyżanowskiej
Osoby, których zgłoszenia zostaną zakwalifikowane do programu konferencji, organizatorzy powiadomią drogą mailową. Czas wystąpień nie powinien przekroczyć 20 minut. Językami konferencyjnymi są język polski i angielski.
Uwzględniając obecną sytuację konferencja odbędzie się w trybie online lub hybrydowym (łączącym tryb online ze stacjonarnym).
Przewidywana jest również publikacja tekstów zaprezentowanych podczas konferencji przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego.
W ramach konferencji naukowej 27 kwietnia 2022 o godz. 19.00 w Akademii będzie miał koncert „Divertimenti. Muzyka nie mniej ważna”, podczas którego w wykonaniu pedagogów i studentów Uczelni zabrzmi muzyka Witolda Lutosławskiego i Romana Maciejewskiego.
Barbara Mielcarek-Krzyżanowska
Patronat medialny nad Konferencją objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.