Skip to main content

Chóry Dziecięce NFM: "Szept natury"

Koncert Chóru Dziewczęcego NFM, Chóru Chłopięcego NFM oraz Zespołu Wokalnego Rondo pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny odbędzie się 27 października 2024 o godz. 17.00. Wspólnym mianownikiem kompozycji, które znajdą się w programie, jest fascynacja światem natury, który od wieków inspiruje kolejne pokolenia twórców oraz wykonawców.

Koncert otworzy pogodne, liryczne Sanctus autorstwa Anny Rocławskiej-Musiałczyk. W zielonym gaiku jest stylizowaną na ludową pieśnią na chór dziecięcy – napisał ją pochodzący ze Śląska Józef Świder do słów Marii Czerkawskiej. Opracował również żywą góralską piosenkę ludową Hej, bystra woda. Gloria z kolei to opracowanie liturgicznego hymnu autorstwa kompozytora i dyrygenta chóralnego Piotra Jańczaka. Requiem aeternam oraz Lux aeterna to poważne, pełne zadumy ogniwa pochodzące z Missa brevis pro defunctis autorstwa Stanisława Moryty. Usłyszymy ponadto utwory Johna Ruttera, Gioacchina Rossiniego, Brunona Coulaisa, Heinricha Schütza i Johnsa Tavenersa.

Na koniec wieczoru zabrzmią dwa ogniwa nawiązujące do muzyki regionu kurpiowskiego. Pierwszym jest wesoła, żywa Jakem ja szedł z cyklu Pieśni kurpiowskie Kazimierza Sikorskiego, drugim zaś nieco tajemnicza Lecioły zórazie z Czterech pieśni kurpiowskich współczesnego dyrygenta i kompozytora Jana Krutula.

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2024 / 2025 NFM sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/11344 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry