Przejdź do głównej treści

Częstochowa | Muzyka w Świątyniach 2019

Muzyka w ŚwiątyniachKolejna edycja multimedialnych koncertów historycznych „Muzyka w Świątyniach” odbędzie się w dniach 23–25 września 2019 roku w Częstochowie. To wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej.

Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich Świątyń. Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy i gościom miasta wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury, obok których na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowe otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki Częstochowy.

Koncerty odbędą się trzech częstochowskich Kościołach: Kościół p.w. św. Józefa, Kościół p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła oraz Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. W programie znajdą się perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella – utwory Juliusza Łuciuka, Pawła Łukaszewskiego czy Romualda Twardowskiego. Wykonawcami koncertu będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka, a historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr Juliusz Sętowski.

Projekt organizowany przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Filharmonią Częstochowską dofinansowany został przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Dodatkowe informacje – na stronie https://www.filharmonia.com.pl/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry