Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
IV Czarnoleski Festiwal Sztuk odbędzie się w dniach 16–24 lipca 2022 pod hasłem „Odwieczne pieśni". Wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce w zabytkowych miejscach związanych z Janem Kochanowskim, a także w Zespole Placówek Oświatowych w Policznie.
IV edycja Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk jest kontynuacją dotychczas wypracowanej formuły łączącej festiwal z Mistrzowskimi Warsztatami Pianistycznymi. Podtytuł IV edycji nawiązuje do tego co uniwersalne i niezmienne w sztuce, a także w życiu każdego człowieka. Organizatorzy pragną przedstawić poprzez dobór repertuaru w sposób szczególny jeden z najpiękniejszych i najciekawszych okresów w sztuce europejskiej, w tym polskiej, czyli przełom stuleci XIX i XX.
Na Czarnoleskim Festiwalu Sztuk zawsze obecna jest muzyka współczesna i dawna, tym ciekawsze staje się śledzenie wcześniej wspomnianych idei na przestrzeni epok. Podczas festiwalu odbędą się koncerty symfoniczne, w tym koncert Czarnoleskiej Orkiestry Festiwalowej, koncerty kameralne, koncerty zespołów muzyki dawnej, recitale wokalne, spotkania w ramach kawiarenki literackiej, warsztaty tańca towarzyskiego, koncerty uczestników Mistrzowskich Warsztatów Pianistycznych wraz z recytacją poezji Jana Kochanowskiego, oraz wystawa prac plastycznych.
Zabrzmią m. in. utwory Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, Władysława Żeleńskiego, Witolda Lutosławskiego, Szymona Godziemba-Trytka, Marka Raczyńskiego, Michała Ziółkowskiego, Anny Rocławskiej-Musiałczyk i Zuzanny Falkowskiej. Słuchajmy pięknej muzyki, czytajmy poetów!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Zadanie publiczne pn. IV Czarnoleski Festiwal Sztuk – „odwieczne pieśni” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Informacja prasowa organizatorów
Szczegółowy program: www.czarnoleskifestiwalsztuk.pl
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.