Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
W dniach 30 września – 13 grudnia w Krakowie odbędą się Koncerty Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego (KKFA) - międzynarodowego święta muzyki akordeonowej w różnorodnych gatunkach i stylach w stolicy Małopolski. Edycja 2023 poświęcona będzie muzyce na akordeon i inne instrumenty klawiszowe, w tym violę organista! W ramach festiwalu odbędzie się również jubileuszowa 10. edycja Koncertu Prawykonań Utworów Akordeonowych. Wstęp wolny!
Koncerty ponownie odbędą się w reprezentatywnych dla Krakowa miejscach: Pałacu Sztuki, Pałacu Biskupa Erazma Ciołka – oddział MNK, Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Kościele Św. Marcina.
Usłyszymy dzieła na akordeon i klawesyn, organy, fortepian. Ciekawym podsumowaniem będzie zestawienie akordeonu ze strojem barokowym unikatowego instrumentu klawiszowego - violi organista, która została odtworzona z projektów Leonarda da Vinci dzięki Sławomirowi Zubrzyckiemu.
Podczas 10. Koncertu Prawykonań Utworów Akordeonowych zaprezentowane zostaną po raz pierwszy utwory solowe i kameralne takich kompozytorów, jak Jakub Polaczyk, Olga Hans, Jarosław Płonka, Simon Hellewell, Michał Dorman, Julia Claver-Pater, Bożena Boba-Dyga i Paweł Sławiński.
Oprócz występu znanych i cenionych artystów z kraju i zagranicy, Koncerty Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego umożliwią zaprezentowanie i promocje krakowskiego środowiska akordeonowego, zarówno akademickiego, jak i funkcjonującego już poza uczelnią.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Art Forum, a współorganizatorem - Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Szczegółowy program: https://fundacjaartforum.pl/
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.