1 lipca 2021 Sinfonietta Cracovia zainauguruje VII Sinfonietta Festival interdyscyplinarnym koncertem „Muzyczne przeciwciała – muzyka i immunologia”, który uświetni multimedialna prelekcja znakomitych gości związanych z Wiedeńskim Uniwersytetem Medycznym: prof. Marii Sibilii oraz prof. Manfreda Heckinga, współautorów cieszącego się ogromną popularnością wiedeńskiego cyklu „koncertów naukowych” Sounds and Science.
Wraz ze znakomitymi gośćmi Festiwalu słuchacze będą mieli szansę wybrać się w muzyczną podróż po immunologii i zajrzeć do historii medycznej jednych z najwybitniejszych kompozytorów w historii. W programie koncertów znajdą się również wybitne kompozycje inspirowane matematyką oraz innymi naukami ścisłymi, w tym utwory Aleksandra Borodina, Antona Weberna, Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego.
„Clubbing kameralny” w oddziałach i ogrodach Muzeum Narodowego w Krakowie to propozycja łącząca formułę tradycyjnego koncertu z duchem clubbingu: pięć symultanicznie odbywających się w różnych lokalizacjach koncertów znakomitych polskich zespołów kameralnych zwieńczy plenerowy finał z udziałem Massimo Mercellego – wybitnego włoskiego flecisty, który dokona polskiej premiery dedykowanych mu Dwóch utworów Michaela Nymana.
Podczas finałowego koncertu Sinfonietta Festival w Sukiennicach opatrzonego podtytułem „Density. Fizyczny fenomen dźwięku” Massimo Mercelli wykona słynny utwór Density 21.5 na flet solo Edgara Varès'a – skomponowany z okazji premiery koncertowej jego wykonanego z platyny fletu. Ponadto Sinfonietta Cracovia dokona premiery zwycięskiego utworu VII Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Sinfonietta per Sinfonietta na orkiestrę smyczkową i theremin obbligato.
Festiwal został objęty patronatem medialnym Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
Informacja o biletach: http://sinfonietta.pl
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.