W zaduszkowy wieczór, 2 listopada 2013 roku rozpocznie się w Bydgoszczy kolejna edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” - imprezy, która z każdym rokiem zyskuje kolejnych sympatyków. Program zapowiada się niezwykle różnorodnie – tym razem będzie klasycznie, jazzowo i filmowo.
Organizatorzy po raz kolejny będą chcieli zainteresować melomanów muzyką kameralną, pokazać jej różnorodność stylistyczną i repertuarową. Będzie ukłon dla muzyki Astora Piazzolli - mistrza tanga, nastroju, emocji i namiętności. Pojawią się również rytmy z pogranicza klasyki i jazzu. Trio Filipa Wojciechowskiego zaprezentuje fantastyczny program Od Bacha do Gershwina. Nie zabraknie wielkich arcydzieł kameralistyki - Kwartet smyczkowy „Śmierć i dziewczyna” Franza Schuberta zaprezentuje znakomity zespół Filharmonii Narodowej w Wilnie – Ciurlionis Quartet. Festiwal zamknie projekcja filmu z kina niemego pt. Puszka Pandory, której towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu gospodarza festiwalu – zespołu Barock Quartet.
Wieczory z muzyką kameralną w klimatycznych wnętrzach hali wodociągowej co roku przyciągają coraz szersze grono sympatyków. Dla publiczności jest to wyjątkowa okazja do spotkania ze znakomitymi muzykami występującymi w najznamienitszych salach koncertowych. Publiczność oraz występujący artyści chwalą wyjątkowość festiwalu – jego niepowtarzalny urok, klimat, a także wysoki poziom proponowanych produkcji.
- Muzyka, którą prezentujemy w trakcie festiwalu jest zdecydownie niszowa, dlatego staramy się pokazać jej różne oblicza. - mówi organizatorka festiwalu, Magdalena Świątkowska-Szczęch. - Obok wielkich dzieł kameralistyki w programie często znajdują się utwory z pogranicza jazzu, rozrywki czy też muzyki filmowej. Otrzymujemy wiele wyrazów sympatii. Wiemy, że festiwal ma swoich stałych bywalców i myślę, że już na stałe wpisał się w jesienny kalendarz bydgoskich wydarzeń artystycznych.
Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.
ZOBACZ: program Festiwalu - plik PDF
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.