Przejdź do głównej treści

Skarby w piszczałkach zaklęte odkrywane na nowo

Skarby_w_piszczalkach„Skarby w piszczałkach zaklęte odkrywane na nowo” to cykl pięciu filmów, prezentujących możliwości króla wszystkich instrumentów. Zapraszamy do odkrywania z nami na nowo skarbów zaklętych w piszczałkach – premiera już w najbliższy piątek, 30 października 2020.

Każdy odcinek nagrany został na innych organach, które, choć różnią się zarówno stylistyką brzmieniową czy okresem powstania, mają jedną cechę wspólną – są prawdziwymi perłami w zakresie kunsztu organmistrzowskiego. Wyróżniają je wyjątkowe walory brzmieniowe czyniąc z nich tytułowe skarby, nie tylko w skali naszego kraju. Odkrywać te skarby będziemy wsłuchując się w zróżnicowany stylistycznie repertuar, w tym utwory polskich kompozytorów współczesnych, którego wykonawcami będą znakomici polscy organiści: Krzysztof Urbaniak – organy Hanasa Hummla (1616) w kościele św. Andrzeja w Olkuszu; Jarosław Wróblewski – organy Andreasa Hildebrandta (1719) w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku; Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – barokowe organy w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu; Marek Pilch – organy Dominika Biernackiego w katedrze siedleckiej, oraz Ireneusz Wyrwa – organy firmy Mühleisen w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu.

Dr hab. Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, prezes zarządu Stowarzyszenia Pro Musica Organa, która w charakterze lektora „oprowadzi” po zakamarkach magicznego świata organowego, pieczołowicie zadbała, aby każdy mógł poczuć wyjątkowość materii, zaprezentowanej w filmie.

Wszystkie nagrania zostały zrealizowane przez Studio Ars Sonora, co gwarantuje najwyższą jakość zarówno audio, jak i wideo.

Materiały dostępne będą na kanale YouTube Studia Ars Sonora i stronie internetowej Stowarzyszenia Pro Musica Organa http://spmo.pl/ 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Patronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry