Przejdź do głównej treści

VI Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego

Konkurs PendereckiegoDyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają młodych kompozytorów do wzięcia udziału w VI Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Pendereckiego. Termin zgłoszeń upływa 14 maja 2021 roku.

Konkurs odbywa się co dwa lata, a idea jego stworzenia dla młodych kompozytorów znalazła poparcie profesora Krzysztofa Pendereckiego. To powodujące duże zainteresowanie i poruszenie w środowisku kompozytorskim wydarzenie jest rezultatem inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i umożliwia wykonanie zwycięskich utworów debiutujących kompozytorów w ramach Festiwalu Sopot Classic. W Konkursie przewiduje się 3 nagrody w wysokości 10 000, 7500 i 5000 złotych.

Konkurs skierowany jest do młodych kompozytorów urodzonych nie wcześniej niż przed 6 maja 1986 roku, mających obywatelstwo polskie, zamieszkałych na terytorium całego świata oraz dla kompozytorów innych narodowości zameldowanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu na orkiestrę smyczkową o maksymalnej obsadzie wykonawczej 6-5-4-3-1. Możliwe jest wykorzystanie jednego instrumentu solowego. Nie dopuszcza się natomiast użycia taśmy lub live electronic. Czas trwania utworu powinien mieścić się w granicach 10–15 minut.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Regulamin dostępny jest na stronie http://sopotclassic.pl/konkurs-kompozytorski/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry