Marta Zapparoli i Piotr Zabrodzki wystąpią w ramach kolejnego koncertu z cyklu "SuperSam +1", który odbędzie się 24 października 2019 o godz. 20:00 w warszawskim Domu Zabawy i Kultury "DZIK" (ul. Belwederska 44a).
„SuperSam+ 1" to cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „SUPERSAM + 1" prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.
Marta Zapparoli to eksperymentalna artystka dźwiękowa, artystka radiowa, improwizatorka, performerka i badaczka. Od 2007 roku mieszka i tworzy w Berlinie. W ciągu minionych 14 lat jej praca z dźwiękiem skupiona była na nagrywaniu odgłosów otaczającego ją świata przy wykorzystaniu rozmaitych urządzeń. Ze wszystkich nagrań, które wykonała na całym świecie tworzy narracyjne i wizjonerskie dźwiękobrazy. Podczas występów live przetwarza materiał dźwiękowy i stawia go w nowym kontekście, konsekwentnie zmieniając oryginalny charakter nagrań. Jej celem jest stymulowanie myślenia krytycznego, świadomości, pamięci i wyobraźni dźwiękowej u swoich słuchaczy.
Piotr Zabrodzki jest pianistą i kompozytorem, absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce z poczuciem humoru łączy improwizację jazzową z sonorystyką oraz heavy metal z elektroniką. Jest muzykiem bardzo elastycznym i wszechstronnym, o czym świadczy liczba zespołów, w których gra: LXMP, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, The Kurws, Blast Muzungu czy SEMAFOR COMBO. Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, taki jak Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi, Ove Volquartz oraz Tabata Mitsuru.
Patronat medialny nad cyklem koncertow objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
Więcej informacji – na stronie: http://supersam.mozg.pl/
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.