13 grudnia 2018 roku o godz. 20:00 w warszawskim klubie DZiK (Belwederska 44A) będzie miał miejsce koncert z cyklu „SuperSam + 1”, podczas którego wystąpią Rashad Becker i Joanna Duda.
„SuperSam +1” to jeden z projektów realizowanych przez Fundację Muzyki Współczesnej i Form Interdyscyplinarnych „Mózg Foundation” we współpracy z klubem DZiK, cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak performance, multimedia, monodram. W grudniu po raz pierwszy na jednej scenie wystąpią Rashad Becker i Joanna Duda.
Rashad Becker jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Działa głównie jako artysta solowy, jest również członkiem formacji Moleglove. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje. Najnowsza twórczość Rashada obejmuje cykl Traditional Music of Notional Species wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło Based on a True Story, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w formie „sonicznej inscenizacji”.
Joanna Duda to pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. Powołała do życia między innymi J=J, AuAuA i, całkiem niedawno, autorskie trio z Maksem Muchą na kontrabasie oraz Maksem Andrzejewskim na bębnach. Od ośmiu lat współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim. Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim. Jest wielokrotną stypendystką Kulturalnego Miasta Gdańska. W twórczości solowej artystka porusza się na styku elektroniki i akustyki, improwizując w klasyczny sposób na fortepianie, jak i włączając w to oryginalne brzmienia starannie przygotowanych sampli. Nie stroni także od brzmień syntetycznych. Joanna Duda ma na koncie setki koncertów w odsłonach solowych i zespołowych. Komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych, m.in. dla Teatru Amareya.
Patronat medialny nad cyklem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
Dodatkowe informacje – na stronie: http://www.supersam.mozg.pl/
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.