Skip to main content

Warsztaty muzyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami "Nanodźwięki"

15 lipca 2024 roku startują "Nanodźwięki" - specjalne warsztaty z tworzenia partytur graficznych oraz podstawowej gry na fortepianie, które poprowadzi pianistka i pedagog – Emilia Karolina Sitarz. Dedykowane są dzieciom z niepełnosprawnościami i odbędą się w Domu Otwartym przy ul. Radzymińskiej 123 w Warszawie.

Jest to miejsce z tzw. dostosowaniem krzyżowym dla osób z niepełnosprawnościami. Nad uczestnikami warsztatów czuwać będą opiekunowie, wolontariusze i rodzice. Uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup:

  • 15-18 lipca – warsztaty dla nastolatków w spektrum autyzmu / współpraca z Fundacją Giganci (grupa 6 osób)
  • 19-22 lipca – warsztaty dla młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi / współpraca z Fundacją Akacja (grupa 8 osób)
  • 23-26 lipca – warsztaty dla dzieci w spektrum autyzmu i z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Po zakończeniu warsztatów ich uczestnicy na przełomie sierpnia i września odwiedzą jedno ze studiów nagraniowych w Warszawie. Tam wezmą udział w nagraniu płyty z własnymi kompozycjami.

Premiera płyty oraz uroczysty koncert odbędą się w Domu Kultury „Świt” w październiku. Towarzyszyć im będzie specjalny wernisaż fotografii Ani Kłosek w Galerii Sztuki Arteneum.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Kontakt w sprawie warsztatów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry