Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego chórów i zespołów wokalnych oraz doskonalenie ich poziomu wykonawczego, popularyzacja wartościowej literatury chóralnej polskiej i zagranicznej, a także promocja dokonań artystycznych łódzkiego środowiska kompozytorskiego. Partnerem wydarzenia jest Związek Kompozytorów Polskich.
Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres biura organizacyjnego do 30 września 2018 roku.
Zakwalifikowane chóry i zespoły wokalne zobowiązane są do przygotowania programu konkursowego złożonego z dowolnie wybranych, co najmniej trzech utworów, nie wykonywanych przez chór podczas poprzedniego Festiwalu. Organizatorzy Festiwalu zachęcają do uwzględnienia w repertuarze utworu współczesnego kompozytora łódzkiego. Jego wykonanie zostanie uhonorowane przez jury dodatkową nagrodą. Chóry i zespoły wokalne mogą wystąpić wyłącznie w jednej kategorii. Ubiegłoroczni laureaci I miejsc Festiwalu mogą wystąpić jedynie poza konkursem.
Występy oceniać będzie jury złożone ze specjalistów – muzyków, chórmistrzów. 17 listopada odbędzie się spotkanie dyrygentów z członkami jury Festiwalu oraz przedstawicielami łódzkiego środowiska kompozytorskiego. Tematem spotkania będą propozycje repertuarowe oraz sprawy warsztatowe dotyczące wykonawstwa współczesnej muzyki chóralnej.
Uczestnicy otrzymają nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, a także nagrodę za najlepsze wykonanie utworu współczesnego kompozytora. Najlepszemu chórowi Festiwalu zostanie przyznany Grand Prix.
W ramach festiwalu organizatorzy przewidują dla uczestniczących chórów dodatkowe koncerty pozakonkursowe w Łodzi i na terenie województwa łódzkiego.
Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
Regulamin i Karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie: http://www.ldk.lodz.pl
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.