pianistka; ur. 30 stycznia 1982, Olsztyn. W 2005 roku ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształciła się w klasie Bronisławy Kawalli (fortepian) oraz u Jerzego Marchwińskiego (kameralistyka). Po uzyskaniu dyplomu kontynuowała naukę w Ecole Normale de Musique de Paris / Alfred Cortot w klasie Nelsona Delle-Vigne Fabbri (2005-2008), gdzie otrzymała I nagrodę, przyznaną na egzaminie konkursowym. W latach 2008-2012 kształciła się na studiach doktoranckich na Université de Montréal w Kanadzie pod kierunkiem Paula Stewarta, gdzie uzyskała stopień doktora sztuki. Jest również absolwentką Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2021).
Podczas kursów mistrzowskich pracowała pod kierunkiem tak wybitnych artystów, jak: Edward Wolanin, Pascal Devoyon, Jean-Philippe Collard, Philippe Entremont, Robert Roux, Oleg Krimer, Jean-Eude Vaillancourt.
Od najmłodszych lat występowała na scenie oraz uczestniczyła w konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W wieku 9 lat uzyskała tytuł najlepszego pianisty w konkursie na najpiękniejszą interpretację muzyki Wolfganga Amadeusa Mozarta. Otrzymała I nagrodę na międzynarodowym konkursie muzyki i sztuki dramatycznej Leopolda Bellana w Paryżu (2007) i II nagrodę na narodowym konkursie pianistycznym Lagny-sur-Marne we Francji (2007).
Artystka jest laureatką stypendiów: Fakultetu Muzycznego na Université de Montréal, Polskiej Fundacji Socjo-Kulturalnej w Quebeku, Fundacji Zygmunt Zaleski Stichting oraz stypendium Denis Angers pour excellence en piano.
Pianistka występuje jako solistka i kameralistka w Ameryce Północnej i Europie. Jako solistka z orkiestrą zadebiutowała w wieku 9 lat pod dyrekcją Łukasza Borowicza w 1999 roku, uczestnicząc w koncercie upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. Występowała pod batutą Silvii Tabor, Paola Bellomii i Matthew Jaskiewicza. Towarzyszyły jej takie zespoły, jak Międzykulturowa Orkiestra Montrealska, Orkiestra Filharmonii Narodowej "Serghei Lunchevici", Orkiestra 21 i Toronto Sinfonietta. Występowała m.in. w Sali Alfred Cortot (Francja), Sali Claude Champagne (Kanada), Chapelle du Bon Pasteur (Kanada), Musée du Château Dufresne (Kanada), placówkach dyplomatycznych i konsularnych (Kanada), Château du Cheneau (Belgia), Theater Orpheus (Holandia) oraz w Polsce: w Filharmonii Narodowej oraz Małej Filharmonii w Warszawie, Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Pałacu Kultury i Nauki oraz Pałacu Szustra (Warszawa), Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (Warszawa), Muzeum Karola Szymanowskiego (Willa "Atma", Zakopane). Koncertowała w Kanadzie w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.
W swoim repertuarze ma utwory o różnej stylistyce - od baroku po muzykę współczesną. Szczególne miejsce w jej repertuarze zajmuje muzyka Karola Szymanowskiego, która stała się źródłem inspiracji do pracy doktorskiej.
Jest członkiem Polish Institute of Arts and Sciences in Canada.
Udziela lekcji gry na fortepianie w Polsce i Kanadzie.
aktualizacja: 2011 (Zespół POLMIC), 2022 (wa)
Strona internetowa artystki: www.justynagabzdyl.com