Skip to main content

Gitariada - Festiwal Gitarowy

Gitariada - Festiwal Gitarowy

Najstarszy na Dolnym Śląsku festiwal gitarowy „Gitariada” narodził się w Kłodzku w marcu 1998 roku z inspiracji Bogusława Michnika, ówczesnego dyrektora Kłodzkiego Ośrodka Kultury oraz z inicjatywy Witolda Kozakowskiego, muzyka i nauczyciela gry na gitarze. Dotychczas odbyło się 13 edycji festiwalu, organizowanych regularnie co roku w Kłodzku, a też w innych miastach Dolnego Śląska.

„Gitariada” umożliwia prezentację różnych stylów muzyki gitarowej: od klasycznego poprzez flamenco i blues do jazzu. Oprócz koncertów, ważnym elementem przedsięwzięcia są konkursy muzyczne. Najstarszym z nich jest Dolnośląski Konkurs Gitarowy organizowany podczas „Gitariady” w kłodzkiej szkole muzycznej. W zmaganiach gitarzystów uczestniczy młodzież nie tylko z ziemi kłodzkiej i województwa dolnośląskiego, ale też z całej Polski. Istotne uzupełnienie festiwalowych koncertów i konkursów to także warsztaty gitarowe, wykłady, prelekcje, porady lutnicze, pokazy gitar i akcesoriów gitarowych, kiermasz wydawnictw nutowych.

Festiwal „Gitariada” organizowany jest każdego roku w pierwszy weekend po Świętach Wielkanocnych. W ramach dotychczas zrealizowanych edycji kłodzkiej „Gitariady” wystąpili między innymi: Pablo Garibay (Meksyk), Evzen Nemecek (Czechy), Marek Pasieczny, Krzysztof Pełech, Michał Bąk, Łukasz Kuropaczewski, Artur Lesicki, Marek Napiórkowski, Krzysztof Ścierański, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Roman Puchowski, Krzysztof „Puma” Piasecki, Tomasz Grabowy, Roman Kołakowski oraz zespoły „Viva flamenco”, „Los Desperados”, „Danza del Fuego”, „Instrumental tandem” (Czechy) i „Blue Sounds”.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry