Skip to main content

Pieśń naszych korzeni - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

Pieśń naszych korzeni - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

Festiwal „Pieśń naszych korzeni” jest kontynuacją Festiwalu Muzyki Dawnej, którego pierwsze edycje miały miejsce w Starym Sączu. W Jarosławiu po raz pierwszy odbył się w 1994 roku. Jego organizatorem jest młodzież skupiona w Stowarzyszeniu "Muzyka Dawna w Jarosławiu", a od strony artystycznej festiwal projektuje i prowadzi Marcin Bornus-Szczyciński.
Co roku podczas tygodnia festiwalowego występują najznakomitsi twórcy z całego świata, prezentując muzykę dawną przez pryzmat tradycji ludowej, a także w konfrontacji z zjawiskami współczesnymi oraz z innymi sztukami. Corocznie koncerty goszczą słuchaczy przyjeżdżających z całej Polski, by uczestniczyć nie tylko w koncertach, ale także w spotkaniach, warsztatach, nauce chorału, w nabożeństwach, rozmowach z muzykami oraz w zabawach i tańcach. W 2006 roku organizatorzy wzbogacili ofertę programową o dwa nowe wątki: tradycję żydowską i liturgię protestancką.
W kolejnych edycjach festiwalu wystąpili tacy artyści i zespoły, jak m.in.: Micrologus z Asyżu, Grecki Chór Bizantyjski z Aten, Marcel Pérès z zespołem Organum z Paryża, Linnamusikud z Tallina, Sirin z Moskwy, Bornus Consort z Warszawy, Sequentia z Kolonii, La Reverdie z Wenecji, Bractwo Cunfraterna z Serra z Korsyki, Monserat Figueras, Arianna Savall i Jordi Savall z Hiszpanii, kantor synagogi nowojorskiej Jodeph Malovany i hiszpańskie bractwo śpiewacze z Andavis (Zamora). W 2000 roku wystąpiła jedna z najlepszych orkiestr barokowych świata - La Petite Bande z Brukseli wykonując Wielką Mszę h-moll J. S. Bacha.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry