Przejdź do głównej treści

Fundacja Kultury Polskiej

Fundacja Kultury Polskiej

  • Dane adresowe:

Fundacja Kultury Polskiej, utworzona przez polskich artystów i naukowców, działała w latach 1988-2016 w Warszawie. Wspomagała rozwój polskiej kultury i upowszechniała jej osiągnięcia w kraju i na świecie. Fundacja była niezależną organizacją pozarządową, a majątek jej stanowił otrzymany od fundatorów fundusz założycielski oraz wpłaty od darczyńców i sponsorów. Do podstawowych celów działania fundacji należały:

  • kształtowanie w opinii światowej wszechstronnego obrazu Polski i Polaków poprzez popularyzację historycznego i współczesnego dorobku kulturalnego artystycznego i naukowego.
  • aktywne promowanie kultury, sztuki i nauki polskiej, odpowiadające potencjałowi intelektualnemu i artystycznemu oraz aspiracjom polskiej kultury.
  • skupianie wokół idei fundacji szerokiego ruchu twórców, artystów, uczonych oraz działaczy w kraju i zagranicą, dla wspierania rozwoju kultury Polskiej i zacieśniania jej wszechstronnych związków z kulturą światową.
  • tworzenie i gromadzenie dokumentacji o międzynarodowej współpracy kulturalnej.
  • podejmowanie i inspirowanie inicjatyw na rzecz przeciwdziałania wykluczeniom społecznym w kulturze, w tym przełamywania barier w dostępie do kultury osób niepełnosprawnych.

Fundacja od 1988 przyznawała artystom honorową nagrodę "Za promocję polskiej książki w świecie"; od 1998 - nagrodę "Złote Berło". Przyznawała również nagrody za "Budowanie społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kultury", a także nagrody pieniężne, umożliwiające dalsze kształcenie oraz pomagała szukać wsparcia ze strony sponsorów. 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry