Przejdź do głównej treści

Scepus Baroque

Scepus Baroque

  • Andrzej Zawisza – klawesyn, pozytyw, kierownik artystyczny
  • Andrzej Szadejko – dyrygent
  • Katarzyna Wiwer, Anna Zawisza – soprany
  • Piotr Olech, Helena Poczykowska – alty
  • Maciej Gocman, Piotr Szewczyk – tenory
  • Piotr Zawistowski, Michał Dembinski – basy
  • Violetta Szopa-Tomczyk, Dominika Małecka – skrzypce barokowe
  • Kamila Marcinkowska – dulcian

Scepus Baroque to zespół muzyki dawnej, który powstał w 2013 r. z inicjatywy śpiewaczki Katarzyny Wiwer, pełniącej funkcje dyrektora artystycznego festiwalu Barok na Spiszu, od którego zespół wziął nazwę. Ideą zespołu jest wykonanie muzyki barokowej podczas festiwalu i rozmaitych przedsięwzięć w kraju oraz włączenie się w promocję wspaniałych zabytków baroku, znajdujących się na terenie polskiego Spisza poprzez koncerty muzyki korespondującej z wystrojem oraz charakterem wnętrz.
Scepus Baroque skupia artystów wysokiej klasy, specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej. Podczas trzech edycji festiwalu zespół zrealizował interesujące projekty koncertowe, obejmujące wykłady i prezentacje muzyki XVII – XVIII ww. Podczas II festiwalu Barok na Spiszu (2013) odbył się koncert barokowej muzyki Ameryki Łacińskiej. Dyrektorem artystycznym tego projektu był znakomity meksykański muzyk Martin Daniel Zorzano, grający na violone. Podczas III edycji Scepus Baroque wystąpił z premierowym programem złożonym z utworów Marcina Mielczewskiego. Ten projekt został dofinansowany w ramach IV edycji programu „Nowe interpretacje”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. W 2015 r. zespół wykonał utwory Jana Sebastiana Bacha i jego mistrza Dietericha Buxtehudego do tych samych tekstów. Dyrektorem artystycznym tych projektów był znakomity klawesynista Andrzej Zawisza.

 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry