Przejdź do głównej treści

Festiwal Muzyka na Szczytach na półmetku

Klub rozmów na szczytachFestiwal "Muzyka na Szczytach" dobiega końca. Przed nami trzy ostatnie dni festiwalu obfitujące w znakomite koncerty, spotkania w Klubie rozmów na szczytach oraz pokazy filmowe.

W czwartek, 19 września 2013 roku w Domu pod Jedlami (godz. 12.00) gośćmi klubu rozmów na szczytach będą: fenomenalna sopranistka Agata Zubel oraz kompozytor Paweł Mykietyn, spotkanie poprowadzi publicysta, reżyser, redaktor naczelny „Ruchu Muzycznego” Tomasz Cyz. Wieczorem w Kinie Sokół czeka nas filmowa projekcja baletu Święto wiosny Igora Strawińskiego w wykonaniu Mariinsky Orchestra and Ballet pod dyrekcją mistrza batuty Valery’ego Gergieva.

W piątek w Kościele św. Krzyża odbędzie się koncert w wykonaniu Agaty Zubel i Macieja Grzybowskiego oraz - w drugiej części wieczoru - Gruppo di Tempera i Jakuba Sztencla. Artyści wykonają utwory P. Mykietyna, J. Iberta, J.Francaixa oraz F. Poulenca.

W sobotę zakończenie festiwalu. W Kościele św. Krzyża koncertować będzie znakomity zespół Szymanowski Quartet oraz ceniony brytyjski pianista Jonathan Plowright. W programie kompozycje A. Dvořáka, J. Suka i W. Żeleńskiego.

więcej...

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry