Przejdź do głównej treści

Finał ogólnopolskiego Festiwalu "Żywioły: kultura, natura, przyszłość": koncert symfoniczny "Żywioły"


Informacje o wydarzeniu | Warszawa | 20.09.2025

Koncert symfoniczny "Żywioły” odbędzie się 20 września 2025 o godz. 18:00 w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie w ramach finału ogólnopolskiego Festiwalu "Żywioły: kultura, natura, przyszłość", oraz w ramach obchodów 10-lecia ustanowienia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG). Wstęp bezpłatny, ale obowiązują wejściówki (liczba ograniczona).

Zabrzmi wyjątkowa symfonia Żywioły autorstwa Pawła Pudło, która zainspirowała Festiwal "Żywioły: kultura, natura, przyszłość". Odzwierciedlony w niej aktualny temat przyszłości naszej planety i ekologii oddaje obsada: brzmienie zarówno orkiestry symfonicznej, jak i instrumentów stworzonych ze śmieci.

Czteroczęściowa symfonia to opowieść o historii ludzkości i wynalazków: od formowania planety, rozwoju cywilizacji, rewolucji przemysłowej, opracowywania sztucznej inteligencji, aż po zmianę klimatu , która może prowadzić do katastrofy ekologicznej. Sam kompozytor nadał jej podtytuł "Symfonia dla Przyszłości".

Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą Adama Domurata.

Festiwal "Żywioły: kultura, natura, przyszłość" to ogólnopolskie przedsięwzięcie międzysektorowe skupiające się na połączeniu ekologii i sztuki, które rozpoczęło się w styczniu, a jego finał odbędzie się właśnie we wrześniu w Warszawie. Projekt składa się z części edukacyjnej, ogólnopolskiego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów liceów plastycznych, wystaw regionalnych, które odbyły się w Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Katowicach oraz koncertu, gali wręczenia nagród i towarzyszącej jej wystawie krajowej w Warszawie. Celem projektu jest równoczesne edukacja promująca odpowiedzialność społeczną i środowiskową wśród przyszłych artystów, projektantów, architektów czy urbanistów.

Ponadto w dniach 25-30 września w Centrum Przestrzeni Innowacyjnej SGH będzie miała miejsce wystawa krajowa konkursu plastycznego pt. "Moja miejscowość w roku 2030, przyjazna dla mieszkańców i planety”.

Bezpłatne bilety dostępne online przez system bilety na https://www.wck-wawer.pl/kup-bilet oraz w kasie WCK Międzylesie (pn.-pt. godz. 9:00-16:00).

Organizator Festiwalu: UNEP/GRID-Warszawa.

Patroni honorowi: Prezydent miasta stołecznego Warszawy, Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Strona Festiwalu "Żywioły” https://zywioly.gridw.pl/ 

Symfonia Żywioły do posłuchania w serwisach streamingowych https://pawelpudlo.com/play_elements 

Teledysk symfonii Żywioły https://youtu.be/lvCzspBNB2o

Finał ogólnopolskiego Festiwalu "Żywioły: kultura, natura, przyszłość": koncert  symfoniczny "Żywioły"
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry