Skip to main content

III AżTak Festiwal

III AżTak Festiwal dzięki Hashtag Ensemble połączy koncerty muzyki współczesnej z relaksem, warsztatami i spotkaniami w przestrzeniach Warszawy, gdzie koncerty odbywają się wyjątkowo rzadko: w pięknej przedwojennej willi na Żoliborzu, w pawilonie międzypokoleniowym na Sadybie, czy w podwórku-studni na Starej Ochocie. Ten letni festiwal odbędzie się w dniach 4-6 lipca 2024 pod hasłem "Ciało".

Ponadto co wieczór w Hashtag Labie będą miały miejsce koncerty multimedialne, wystawy, spektakle i projekcje filmowe.

Zobaczymy m.in. wystawę Ciałość — przyjrzymy się ciału oczyma studentów fotografii, a w tym doświadczeniu towarzyszyć nam będzie warstwa elektroakustyczna skomponowana przez Wojciecha Chałupkę.

Powtórzony zostanie autorski spektakl Liwii Bargieł Encore do muzyki Lucii Dlugoszewski.

Improwizacje Ani Karpowicz i Magdaleny Kordylasińskiej-Pękali będą towarzyszyły koncertowi performatywnemu dla rodzin z dziećmi Ciałżko z wykorzystaniem rzeźb-obiektów Intibag.

W programie koncertu performatywnego brytyjskiej flecistki Kathryn Williams, realizowanego we współpracy z Edem Cooperem, znajdzie się m.in. Körperwelten Jagody Szmytki na skrzypce, elektronikę i video.

Z tekstami Mirona Białoszewskiego oraz trójki współczesnych autorów - Julii Fiedorczuk, Jerzego Jarniewicza i Barbary Klickiej - spotkamy się za pośrednictwem improwizacji w wykonaniu Ani Karpowicz, Lilianny Krych, Mateusza Loski, Pawła Janasa i Oliwiera Andruszczenki.

Festiwal zwieńczy koncert Hashtag Ensemble, który prawykona Super Cardio Piotra Peszata (w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca), a także zaprezentuje The Winner is Żanety Rydzewskiej, 4 rituals of women’s happiness Marty Śniady oraz utwory Brigitty Muttendorf i Jacoba TV.

Współfinansowano ze środków ZAW STOART.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program: https://hashtaglab.pl/event/aztak-cialo-cialanie/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry