Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego i Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy zapraszają studentów kompozycji wszystkich 8 uczelni muzycznych w Polsce do udziału w 3. edycji konkursu "Ciemna strona sztuki” Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich edycjach, studenci skomponują w ciągu 12 godzin nocnych (od godziny 20:00 do godziny 8:00 dnia kolejnego) miniatury na zadane przez jury instrumenty. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 października.
W I etapie konkursu (kwalifikacje) Jury wyłoni po jednym studencie z każdej Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Muzycznego. W tym celu do 25 października należy przesłać jedną partyturę reprezentatywną dla dotychczasowego dorobku. Najwyżej oceniony uczestnik konkursu z danej uczelni otrzyma kwalifikację do II etapu.
II etap konkursu odbędzie się w nocy 22/23 listopada w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przed rozpoczęciem rywalizacji każdy uczestnik wylosuje indywidualne wymagania, które należy uwzględnić w autorskiej kompozycji. W trakcie trwania Konkursu instrumentaliści będą udzielali kompozytorom konsultacji. Każdy uczestnik otrzyma w Akademii salę z instrumentem klawiszowym, papier nutowy, przybory do pisania i duuużo kawy…
Integralną częścią konkursu będą warsztaty obejmujące zagadnienia instrumentoznawcze oraz podnoszące kompetencje cyfrowe w obrębie edytorstwa nutowego. Udział w nich (poprzez transmisję online) mogą wziąć również twórcy sektora kreatywnego.
19 stycznia 2025 roku w Sali Koncertowej AMFN odbędzie się koncert laureatów, podczas którego zostaną wykonane wszystkie kompozycje uczestników II etapu konkursu. Po ich wysłuchaniu Jury konkursu dokona oceny oraz ogłosi werdykt.
Zdobywcom pierwszych trzech miejsc przysługuje tytuł laureata oraz nagroda finansowa:
Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU.
Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
Regulamin Konkursu - na stronie: http://amfn.pl/konkurs
Zapowiedź wideo konkursu: https://fb.watch/v7iAE5h6YC/
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.