Skip to main content

III Mokotowski Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

W III Mokotowskim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej weźmie udział 9 wspaniałych muzyków, których usłyszymy w dniach 14, 17 i 21 lipca 2024 roku o godz. 18.00 w warszawskim Sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61).

Festiwal zainauguruje występ głównego organisty Katedry Lubelskiej, Stanisława Maryjewskiego, i zespołu muzyki dawnej villaNova. Szczególne miejsce w programie zajmą przepiękne dzieła Aldebranda Subissatiego, nadwornego skrzypka króla Jana Kazimierza, a po koncercie można będzie nabyć płytę z kompletem sonat Subissatiego w interpretacji tych znawców wykonawstwa historycznego.

Już w środę 17 lipca trio wokalno-organowe (organistka Katarzyna Olszewska, tenor Jacek Szymański oraz bas Dariusz Wójcik) zaprezentują szereg utworów operowych, oratoryjno-kantatowych i pieśni z towarzyszeniem organów, w tym autorstwa Mieczysława Karłowicza i Edwarda Pałłasza, a całość rozpocznie i zakończy solowa muzyka organowa.

Koncert finałowy Festiwalu będzie poświęcony muzyce polskiej, a dokładniej dwóm istotnym nazwiskom, które na trwałe wpisały się w jej historię - Mieczysławowi Surzyńskiemu (jego dzieła wykona wirtuoz organów Jerzy Kukla) oraz Fryderykowi Chopinowi (jego muzykę usłyszymy w interpretacji chińskiej pianistki Lelin Qi, doktorantki na UMFC). Właśnie w tym roku przypada 100. rocznica śmierci Surzyńskiego.

Festiwal honorowym patronatem objął JE Kazimierz Kardynał Nycz, Metropolita Warszawski.

Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Strona Festiwalu: https://www.facebook.com/mokotow.festiwal/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry