Koncert Jubileuszowy Lidii Zielińskiej w ramach cyklu "Kompozytorzy poznańscy i ich Goście" odbędzie się we wtorek, 26 listopada 2013 roku o godz. 17:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wstęp wolny.
W programie utwory Davida Berezana Galungan na taśmę 8-kanałową (2010), Helmuta Zapfa Randspiel na perkusję i elektronikę (2006), Violety Dinescu Ardea Cinerea na dwoje skrzypiec, altówkę, wiolonczelę i kontrabas (2008), Alli Zagaykevych Léandre na flet, klarnet, puzon, fortepian, skrzypce, wiolonczelę i elektronikę (2011/12), Vladimira Tarnopolskiego Eindruck – Ausdruck III na fortepian i zespół kameralny (1989/96) i Jubilatki – Lidii Zielińskiej: Tańce polskie na taśmę (1986), La vetrata na kwartet smyczkowy (1981), Aphasia na saksofon tenorowy i CD (2012), Expandata na perkusję i CD (1997), Rapsodia na skrzypce i CD (2004), Rdza na flet, klarnet, fortepian, skrzypce, wiolonczelę i CD (2010), Ósma wyspa na taśmę 8-kanałową (2011).
Wystąpią: Anna Zielińska – skrzypce, Rafał Rachwał – saksofon, Piotr Sołkowicz – perkusja, David Berezan – elektronika, Alla Zagaykevych – elektronika, Helmut Zapf – elektronika, Lidia Zielińska – elektronika i Sepia Ensemble w składzie: Paulina Graś – flet, Szymon Józwiak – klarnet, Wojciech Jeliński – puzon, Aleksandra Dzwonkowska – perkusja, Tomasz Sośniak – fortepian, Olga Winkowska – skrzypce I, Hanna Wranik – skrzypce II, Tomasz Citak – altówka, Anna Szmatoła – wiolonczela, Mateusz Loska – kontrabas, Rafał Zapała – opieka techniczna, opieka artystyczna Sepia Ensemble, Artur Kroschel – kierownictwo artystyczne Sepia Ensemble.
Organizatorem koncertu jest Związek Kompozytorów Polskich Oddział w Poznaniu.