Przejdź do głównej treści

Katowice | NFM Orkiestra Leopoldinum w Filharmonii Śląskiej

FSWieczór pełen zmysłowości, porywających dźwięków tanga i klimatycznego brzmienia bandoneonu, któremu towarzyszyć będzie śpiew, gitara oraz fortepian, zapewni melomanom NFM Orkiestra Leopoldinum: zespół wraz z Aleksandrą Bugaj, Michałem Nagy, Tomaszem Pawłowskim oraz Klaudiuszem Baranem wystąpi w Filharmonii Śląskiej 13 marca 2020 roku o godz. 19.00.

Podczas koncertu publiczność usłyszy Tango d-moll Igora Strawińskiego, słynne Por una cabeza Carlosa Gardela (przywrócone „do życia” przez Thomasa Newmana przy okazji tworzenia muzyki do filmu Zapach kobiety), La cumparsita Gerarda Matosa Rodrigueza oraz dzieła mistrza tanga Astora Piazzolli: Libertango, Oblivion, Café 1930, Fuga y misterio, fragmenty opery Maria de Buenos Aires i koncerty (Aconagua na bandoneon i orkiestrę oraz Hommage à Liége na gitarę, bandoneon i orkiestrę). Nie zabraknie kompozycji dyrygenta-koncertmistrza Orkiestry, Christiana Danowicza - goście Filharmonii Śląskiej zagrają bowiem jego Concerto grosso.

W myśl motywu przewodniego jubileuszowego sezonu Filharmonii na żadnym koncercie nie może zabraknąć kompozycji związanej ze Śląskiem, nie inaczej będzie więc tego wieczoru. Tym razem zabrzmi Rapsodia na akordeon Andrzeja Krzanowskiego i Grażyny Krzanowskiej.

Marta Szybiak

Patronat medialny nad koncertami Filharmonii Śląskiej objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej: https://filharmonia-slaska.eu/production/strawinski-piazzolla-rozdriguez-krzanowski/?=2 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry