Skip to main content

Michał Janocha nowym dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Poznańska Wiosna Muzyczna”

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Poznańska Wiosna Muzyczna” od kolejnej edycji poprowadzony zostanie przez nowego dyrektora. Zgodnie z grudniową decyzją Poznańskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich funkcję tę pełnił będzie dr Michał Janocha.

Przyszły dyrektor nakreślił plany Festiwalu na najbliższe lata:

"Chcę, żeby 'Poznańska Wiosna Muzyczna' była festiwalem poważnym i progresywnym, festiwalem, któremu nie są obce aktualne problemy świata, sztuki i społeczeństwa. Będzie tu miejsce na muzykę koncertową, sztukę interaktywną, performance oraz wszelkie działania artystyczne związane z muzyką współczesną i sztuką dźwięku. Nie zabraknie kompozytorek i kompozytorów poznańskich, ale i największych światowych nazwisk zarówno twórców jak i zapraszanych wykonawców. Ważnym elementem będzie tworzenie możliwości zaistnienia młodym artystom rozpoczynającym swoje kariery. Planuję współpracę z lokalnymi instytucjami kultury takimi jak: Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Polski Teatr Tańca, Centrum Kultury Zamek, Teatr Polski oraz oczywiście Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego. Mam nadzieję, że festiwal będzie miejscem nie tylko emocjonujących wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie, ale również konstruktywnej krytyki i dyskusji na najistotniejsze, aktualne tematy".

Nowy dyrektor rozpocznie swoją pracę od realizacji 54. edycji Festiwalu w roku 2025.

Oddział Poznański ZKP

Fot.: Fot.: Kacper Kukieła
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry