Narodowy Order Legii Honorowej dla Maestro Antoniego Wita
Antoni Wit - Dyrygent Honorowy Filharmonii Krakowskiej, zostanie odznaczony przez Ambasadora Republiki Francji w Polsce, Pierre’a Buhlera, Narodowym Orderem Legii Honorowej. Artysta odbierze odznaczenie podczas koncertu 21 lutego 2015 roku w Filharmonii w Krakowie.
Maestro Antoni Wit poprowadzi następnie Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej, z którą zaprezentuje francuski repertuar. Wieczór wypełni muzyka Maurice’a Ravela i Alberta Roussela. Solistą pierwszej części wieczoru będzie pianista koreańskiego pochodzenia – Kun Woo Paik, laureat nagrody Fundacji Waltera W. Naumburga (1971) oraz Złotego Medalu przyznanego przez Ferruccio Busoni International Piano Competition (1969). Artysta ten wykona dwa koncerty fortepianowe Ravela – D-dur na lewą rękę oraz Koncert fortepianowy G-dur. Warto zaznaczyć, że nie będzie to pierwszy kontakt artystów – maestro Wita oraz solisty, Kun Woo Paika. Wynikiem ich dotychczasowej współpracy jest nagranie wszystkich utworów na fortepian i orkiestrę Fryderyka Chopina oraz koncertów fortepianowych Prokofiewa.
W drugiej części koncertu zabrzmi Bachus i Ariadna op. 43 Roussela, dwuaktowy balet z librettem Abla Hermanta, powstały w 1930 roku. Autorem choreografii i odtwórcą tytułowej roli boga był tancerz Serge Lifar. Przedstawienie odniosło duży sukces, a suity baletowe weszły do repertuaru najsławniejszych orkiestr i dyrygentów świata.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.