Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Muzyka polska XX wieku dla nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia - Poznań, 5 listopada 2005
| 05.11.2005
Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Muzyka polska XX wieku dla nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia odbędzie się 5 listopada 2005 roku w Auli Akademii Muzycznej w Poznaniu w godz. 10.00 – 18.00. Wykładowcami będą pracownicy naukowi akademii muzycznych z Bydgoszczy, Łodzi i Poznania. Tematy referatów:
Muzyka polska XX wieku. Wokół problematyki (prof. dr Halina Lorkowska),
Neoklasycyzm w twórczości kompozytorów polskich XX wieku. Estetyka, styl, twórcy (prof. dr Anna Nowak),
Wokół pojęcia „postmodernizm” w muzyce (prof. dr Marta Szoka),
Folklor w twórczości kompozytorów polskich (dr Monika Kędziora)
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.