Skip to main content

Toruń | 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura

Patronat medialny nad festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Największe hity musicali, najsłynniejsze utwory The Beatles, przeboje z filmów o Jamesie Bondzie, recital fortepianowy na Wiśle, a także koncert z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego – to wszystko czeka na nas podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, który odbędzie się w Toruniu w dniach 14 czerwca - 31 sierpnia 2024. Wstęp na część wydarzeń będzie bezpłatny.

Muzyka klasyczna, filmowa i rozrywkowa zabrzmi podczas tego największego festiwalu muzycznego w regionie w zabytkowych i nowoczesnych wnętrzach architektury toruńskiej, m.in. w Ratuszu Staromiejskim, Kościele św. Szczepana, CKK Jordanki oraz na barce na Wiśle.

Podczas tegorocznej edycji, oprócz gospodarzy Festiwalu - Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - wystąpią: Gwangyang Municipal Youth Orchestra - ponad osiemdziesięcioosobowa orkiestra dęta z Korei Południowej, pianista i kompozytor Paweł Tomaszewski, Raffa Quartet, klarnecistka Elisa Lopez Amor i pianista Jan Maarten van der Mark z Hiszpanii, Jan Cieplik (bas-baryton) wraz z Grzegorzem Lewandowskim (fortepian), Imienowski Jazz Set oraz śpiewacy znani z programów typu "talent show": Daniel Cebula-Orynicz, Wioleta Malchar-Orynicz, Kamil Franczak, Małgorzata Janek i Weronika Skalska.

Na barce na Wiśle podczas koncertu 20 lipca z okazji 175. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina wystąpi Liu Yuhang - laureat VII Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie. Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki 28 lipca wykonają utwory znane z sal kinowych, w tym "The Hollywood Fantasy" W. Kostrzewy. Nemesis Quartet zaprezentuje 4 sierpnia wyłącznie dzieła polskich twórców - W. Lutosławskiego, F. Chopina, Z. Noskowskiego, L. Różyckiego, K. Szymanowskiego i S. Laksa - w opracowaniu na kwartet saksofonowy.

Niewątpliwie spędzimy to lato z dobrą muzyką!

Szczegółowy program: https://tos.art.pl/page/28-miedzynarodowy-festiwal-nova-muzyka-i-architektura 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry