Skip to main content

VII Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski im. Piotra Perkowskiego 2024

Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Fundacja na Rzecz Pomocy i Rozwoju Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu ogłaszają VII Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski im. Piotra Perkowskiego. Przeznaczony jest dla uczniów średnich szkół muzycznych w Polsce oraz dla kompozytorów urodzonych nie wcześniej niż w 2002 roku. Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu nawiązującego do jednej z części dawnej suity barokowej. Prace należy nadsyłać drogą mailową do 29 sierpnia 2024 roku do godziny 23:59.

Konkurs ma na celu przywrócenie klawesynu do roli instrumentu solowego oraz podkreślenie wagi gatunków, form i technik powstałych w epoce baroku.

Wykonają utwory szkolne zespoły i soliści, więc stopień trudności musi uwzględniać możliwości uczniów szkoły muzycznej II stopnia. Instrumentem solowym będzie klawesyn francuski, 1-manułowy z dwoma rejestrami oktawowymi.

Czas trwania utworu: 4 - 7 minut.

Każdy kompozytor może nadesłać więcej niż jeden utwór w każdej kategorii (maksymalnie trzy utwory).

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów. W pierwszym etapie Jury wyłoni kompozycje, które zostaną wykonane podczas koncertu finałowego (etap drugi). Wykonanie wybranych utworów odbędzie się 12 grudnia 2024 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu. Po koncercie Jury podejmie decyzje o przyznaniu nagród.

Przewiduje się przyznanie trzech nagród finansowych w każdej kategorii. Łączna pula nagród wynosi 8 tys. złotych. Jury może przyznać nagrody pozaregulaminowe.

Organizatorzy rezerwują sobie prawo do prawykonania i nagrania płyty CD nadesłanych utworów oraz zamieszczenia relacji z Koncertu na kanale YouTube.

Szczegółowe informacje: https://zsm.torun.pl/vii-ogolnopolski-konkurs-kompozytorski-im-piotra-perkowskiego-2024/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry