Przejdź do głównej treści

2019-11-15


| 15.11.2019

15 listopada 2019 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina będzie miał miejsce koncert symfoniczny z okazji Święta Niepodległości. Solistka tego koncertu, Joanna Woś, zwana „królową włoskiego bel canta", tym razem zaśpiewa utwory kompozytora polskiego.

Program koncertu wypełnią fragmenty z oper Józefa Michała Poniatowskiego, którego twórczość artystka propaguje od lat. Poniatowski, stryjeczny prawnuk ostatniego króla Polski, był nie tylko kompozytorem, ale także śpiewakiem i dyplomatą. Jego opery wystawiano nawet w mediolańskiej La Scali. Obecnie, po wielu latach zapomnienia, twórczość Poniatowskiego wraca na sceny. W ubiegłym roku operę Don Desiderio wystawiła Opera Śląska w Bytomiu, a w rolę Angioliny wcieliła się Joanna Woś.

W programie łódzkiego koncertu znajdzie się także Symfonia „Odrodzenie” Mieczysława Karłowicza, wybitnego kompozytora Młodej Polski. Komentarz literacki tego utworu programowego zawiera odniesienie do podstawowych problemów egzystencjalnych człowieka, a współcześni kompozytorowi krytycy dostrzegali jego związki z sytuacją geopolityczną Polski. Batuta znajdzie się tego wieczoru w ręku Bassema Akiki, libańskiego kompozytora młodego pokolenia rozwijającego karierę w Polsce.

O godz. 18.15 odbędzie się na spotkanie przedkoncertowe, podczas którego o utworach i artystach opowie Marcin Majchrowski.

Więcej informacji – na stronie https://filharmonia.lodz.pl/pl/wydarzenia/koncert-symfoniczny-z-okazji-swieta-niepodleglosci 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry