15 listopada 2019 roku w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera o godz. 19:00 wystąpi jeden z czołowych polskich kwartetów smyczkowych – Kwartet Camerata, który obchodzi w 2019 roku 35-lecie swojej działalności.
Kwartet Camerata w czasie swojej wieloletniej działalności, od 1984 roku, zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków. Występował w renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji, brał udział w wielu festiwalach międzynarodowych, w tym w Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych. Kwartet Camerata nagrał 28 płyt CD dla takich wytwórni, jak DUX, Koch International, Ricercar, Thorofon, które były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane. Twórczość Kwartetu Camerata została uhonorowana przyznaniem nagrody im. St. Wyspiańskiego, odznaczenia „Zasłużony działacz kultury” oraz brązowych medali „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.
Podczas koncertu jubileuszowego usłyszymy w wykonaniu zespołu V Kwartet smyczkowy c-moll op. 40 Romana Statkowskiego i I Kwartet smyczkowy „Z mojego życia” Bedřicha Smetany.
Dodatkowe informacje – na stronie https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/68-sezon-artystyczny-kwartet-camerata/
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.