Przejdź do głównej treści

2019-12-13


| 13.12.2019

13 grudnia 2019 roku o godz. 19:00 w sali kameralnej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera wystąpi skład, którego jeszcze w cyklu „Filharmonia Opolska kameralnie” nie było – kwintet smyczkowy.

Podczas koncertu zabrzmi muzyka delikatna, subtelna, ale też potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Można będzie skorzystać z wyjątkowej okazji bezpośredniego spotkania i rozmowy z zaproszonymi artystami. Tym razem udział w koncercie weźmie The Odder Quintet: wrocławski kwintet smyczkowy (w tym dość rzadko spotykanym, orkiestrowym składzie). Zespół tworzy piątka muzyków związanych z orkiestrami Narodowego Forum Muzyki (Filharmonią Wrocławską i Leopoldinum) oraz Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego.

Kwintet zaprezentuje kompozycje dwóch autorów: Kwintet smyczkowy d-moll op. 3 nieco zapomnianego w Polsce Witolda Maliszewskiego, nauczyciela Witolda Lutosławskiego, oraz Kwintet smyczkowy G-dur op. 77 Antonína Dvořáka.

Dodatkowe informacje – na stronie https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/68-sezon-artystyczny-wroclaw-string-quintet/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry