13 grudnia 2019 roku o godz. 19:00 w sali kameralnej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera wystąpi skład, którego jeszcze w cyklu „Filharmonia Opolska kameralnie” nie było – kwintet smyczkowy.
Podczas koncertu zabrzmi muzyka delikatna, subtelna, ale też potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Można będzie skorzystać z wyjątkowej okazji bezpośredniego spotkania i rozmowy z zaproszonymi artystami. Tym razem udział w koncercie weźmie The Odder Quintet: wrocławski kwintet smyczkowy (w tym dość rzadko spotykanym, orkiestrowym składzie). Zespół tworzy piątka muzyków związanych z orkiestrami Narodowego Forum Muzyki (Filharmonią Wrocławską i Leopoldinum) oraz Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego.
Kwintet zaprezentuje kompozycje dwóch autorów: Kwintet smyczkowy d-moll op. 3 nieco zapomnianego w Polsce Witolda Maliszewskiego, nauczyciela Witolda Lutosławskiego, oraz Kwintet smyczkowy G-dur op. 77 Antonína Dvořáka.
Dodatkowe informacje – na stronie https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/68-sezon-artystyczny-wroclaw-string-quintet/
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.